V Prešově vybuchla bytovka, arcibiskup Babjak se modlí za oběti a pozůstalé

Prešov – V bytovce v Prešově na východě Slovenska dnes kolem poledne nastal mohutný výbuch, který bylo slyšet do širokého okolí. Město vyhlásilo mimořádný stav. Tragédie si vyžádala pět obětí na životech a 40 zraněných. Kvůli poškození konstrukce hrozí pád celé budovy.

Řeckokatolický prešovský arcibiskup Ján Babjak s hlubokým zármutkem přijal zprávu o devastujícím výbuchu plynu v bytovce na Mukačevské ulici v Prešově, při kterém došlo ke ztrátám na životech a ke zraněním. Prešovský arcibiskup metropolita Ján vyjadřuje soustrast pozůstalým. V modlitbách pamatuje na zemřelé a zraněným vyprošuje brzké uzdravení.

„Zítra, v sobotu 7. prosince, budu v bazilice v Ľutine slavit liturgii za všechny oběti neštěstí. Jelikož se vracím ze zahraničí do Prešova, jsem sjednocený v modlitbách se všemi, kterých se tato událost dotkla, a na místo neštěstí jsem vyslal kněží z místní farnosti, aby byli všem k dispozici. Ať všemohoucí Pán dá věčný život zesnulým a vlije svůj klid do srdcí zraněných a pozůstalých,“ reagoval na tragédii prešovský arcibiskup metropolita Ján Babjak.

Prezidentka Zuzana Čaputová k tragédii uvedla: „Myšlenkami jsem se všemi, kteří se nyní budou muset vyrovnat s následky a ztrátou nejbližších. Pozůstalým vyjadřuji hlubokou soustrast. Věřím, že všem, kteří to potřebují, se dostane adekvátní pomoci.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 6. prosince 2019  Foto: Facebook – ZOMRI

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář