V rakovnickém kostele sv. Bartoloměje skončila několikaletá rekonstrukce

Rakovník – V rakovnickém kostele sv. Bartoloměje skončila několikaletá rekonstrukce. Po renovaci je hlavní oltář i freska svaté Doroty, obnovená je pískovcová dlažba, nové jsou dubové lavice, elektroinstalace, ozvučení i osvětlení. Kostel je veřejnosti přístupný částečně do sekce oddělené mříží, v případě zájmu o prohlídku je možné farnost kontaktovat prostřednictvím telefonu nebo e-mailu, řekl dnes ČTK administrátor farnosti Rakovník Vojtěch Novák.

Slavnostní znovuotevření kostela se konalo na konci srpna, první neděli po svátku svatého Bartoloměje. Kostel nebyl v posledních letech trvale uzavřený, vždy pouze dočasně v případě stavebních úprav. „Dělalo se to v několika fázích,“ uvedl Novák. Náklady podle něj byly téměř 11 milionů korun. Pomohla s nimi dotace zprostředkovaná Místní akční skupinou Rakovnicko. Obnovená je například i cínová křtitelnice nebo pieta v presbytáři.

SOUVISEJÍCÍV klášteře Kladruby skončila rekonstrukce, lidé uvidí dosud nepřístupné části

Rakovnický děkanský kostel sv. Bartoloměje s presbytářem a sakristií z druhé poloviny 14. století a trojlodím z 15. až 16. století stojí na pomezí Husova a Žižkova náměstí. Stavba ve stylu pozdní gotiky má v interiéru mnoho autentických prvků. Kostel vznikl na místě staršího románského kostela sv. Mikuláše.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 6. září 2023 Foto: Wikimedia Commons – kostel sv. Bartoloměje

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář