V rámci Světového dne nemocných navštívil kardinál Duka Nemocnici sv. Alžběty na Slupi

Praha – Nemocnice sv. Alžběty Na Slupi se včera 11. února 2020 připojila k Světovému dnu nemocných za přítomnosti kardinála Dominika Duky, arcibiskupa pražského a předsedy ČBK.

Poprvé v novodobé historii nemocnice využili pacienti spolu s jejich ošetřovatelským personálem propojení areálu s klášterní nemocnicí a vydali se na mši svatou, která byla sloužena právě za ně, za jejich zdraví, trpělivost a vstřícnost.

Kardinál Dominik Duka ocenil obětavou práci lékařského a ošetřovatelského týmu, který se v nemocnici stará o více než sto dlouhodobě nemocných pacientů. U lůžek pozdravil a duchovně podpořil hospitalizované pacienty na všech čtyřech odděleních dlouhodobé lůžkové péče.

Nemocnice Sv. Alžběty se nachází v klášterním objektu ženského řádu alžbětinek na Slupi v Praze 2. Rozsáhlý areál slouží nemocným již 300 let a od roku 2019 je zde provoz opět zajišťován samotným Konventem alžbětinek.

Světový den nemocných se slaví od roku 1993 z podnětu sv. papeže Jana Pavla II. při příležitosti památky Panny Marie Lurdské. Tento den nám má připomínat, že jsou lidé, kteří jsou nemocní a trpí, a také ty, kteří o ně pečují. Letošní svátek podpořil papež František pronikavými slovy, ve kterých podtrhnul podstatné jméno „člověk“, které vždy předchází přídavnému jménu „nemocný“. Tuto vizi chce naplňovat i pražská nemocnice alžbětinek heslem patronky řádu sv. Alžběty Durynské: „Naší povinností je činit druhé radostnými.“

 

Autor: cirkev.cz  Datum: 12. února 2020  Foto: Wikimedia Commons – kardinál Duka

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář