V roce 2018 ve světě zabito 40 misionářů a 3000 křesťanů

Vatikán – Agentura Fides, která podléhá vatikánské Kongregaci pro evangelizaci národů, vydala jako vždy závěrem kalendářního roku statistickou zprávu o misionářích, kteří byli za uplynulý rok v různých částech světa připraveni o život.

Během končícího se roku jich bylo celkem 40, z čehož bylo 35 kněží, 1 seminarista a 4 laici. Nejvíce obětí podle kontinentů bylo v Africe (19),  potom v Americe (15), Asii (3) a v Evropě (1). Většina z nich byla zabita při loupežných přepadeních kostelů či církevních objektů.

Podobnou zprávu vydala také Papežská nadace Kirche in Not, která nesleduje pouze misionáře, ať z řad duchovenstva nebo laiků, ale celkové dění ve světě. Ze zprávy vyplývá, že v uplynulém roce bylo na světě vystaveno pronásledováním či ústrkům přibližně 300 milionů křesťanů. K jejich diskriminaci dochází ve 38 státech. Přibližně 3 tisíce křesťanů bylo na světě připraveno o život jen proto, že byli křesťany.

Podle údajů katolické charitativní organizace Církev v nouzi (Aid to the Church in Need), které na svém webu zveřejnila Česká biskupská konference, žije 61 procent lidí v zemích, které nerespektují náboženskou svobodu. Ve 38 státech pak organizace zjistila vážná porušení základního práva na svobodu vyznání. Náboženské menšiny jsou v těchto zemích kvůli svému přesvědčení vážně diskriminovány či dokonce otevřeně pronásledovány. Toto pronásledování může končit i smrtí.

 

Zdroj: Radio Vaticana, ČTK  Foto: ACN Slovensko

 

Tags:

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář