V severní Sýrii napaden arménský kostel

Hasaka, Sýrie – Neznámí útočníci hodili ve městě Hasaka granát do arménského kostela. Při útoku byly zraněny dvě osoby. Předpokládá se, že útok souvisí s pokračujícím konfliktem na Kavkaze mezi Tureckem, Ázerbájdžánem a Arménií. Turecko vyslalo ze severní Sýrie stovky žoldnéřů z různých islamistických skupin, aby bojovaly po boku Ázerbájdžánu proti Arménií. 

Arméni jsou etničtí křesťané, na kterých Turecko spáchalo v roce 1915 genocidu. Během genocidy zemřelo přes milion a půl Arménů. Zbytek byl vysídlen nebo násilně donucen přijmout islám. Mnozí z těch, kteří přežili, byli vysídleni do severní Sýrie a dnešní Arménie. 

Před rokem Turecko napadlo severní Sýrii a využilo džihádistů k etnické čistce a páchání genocid. Během této invaze byli terčem opět křesťané a další náboženské menšiny. Turecko si nadále v severní Sýrii udržuje významný vliv a užívá genocidní politiku.

Přestože útočníci, kteří do kostela hodili granát, nejsou známí, je velmi pravděpodobné, že je útok spojen s nezdařilým pokusem Turecka a Ázerbájdžánu obsadit Náhorní Karabach obývaný Armény. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: pronasledovanykrestan.cz Zdroj: International Christian Concern Datum: 7. října 2020 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář