V Súdánu byly spáleny tři kostely

Provizorní církevní budovy byly 16. ledna spáleny v jihovýchodním Súdánu, tři týdny poté, co shořely budovy původní. Z tohoto činu jsou podle International Christian Concern podezřelí islamističtí extrémisté.

Dne 28. prosince zničili žháři původní budovy, které patřily protestanské, římskokatolické a pravoslavné církvi. „Tento incident je skutečně vážný, tři kostely byly zapáleny dvakrát za méně než měsíc,“ řekl pastor v Mabanu, jehož jméno je z bezpečnostních důvodů není zveřejněné, tvrdí Morning Star News.

Lidskoprávní organizace kritizovala policii, že neučinila žádné kroky poté, co křesťané požádali o vyšetření případu. Súdánský ministr pro náboženské záležitosti Nasr al-Din Mufreh vydal prohlášení, podle kterého policie zatkla podezřelého, který byl propuštěn kvůli nedostatku důkazů.

Mufreh tvrdí, že byla spálena pouze jedna budova kostela, a dodal, že Súdán bude i nadále chránit náboženskou svobodu a chránit kostely před jakýmikoli hrozbami. Policie bude pokračovat ve vyšetřování, uvedl ve svém prohlášení vydaném během oficiální návštěvy ve Washingtonu.

„Pokud se prokáže, že k této tragédii došlo v důsledku trestného činu, budou pachatelé identifikováni, stíháni a postaveni před soud,“ poznamenal ministr.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 16. únúora 2020  Foto: Wikimedia Commons – kostel v Súdánu

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář