V Sýrii bylo při útoku na kostel zraněno nejméně 11 lidí

Nejméně 11 lidí bylo zraněno 11. července při výbuchu nálože umístněné v autě vedle kostela v severovýchodní Sýrii. Nejméně 13 dalších bylo zabito při dalším bombovém útoku v Afrinu, informuje Christian Today.

Podle AFP je za útokem ISIS, které se přihlásilo k odpovědnosti za čtvrteční teroristický čin na pravoslavný kostel Panny Marie, ve městě ležícím na severovýchodních hranicích Sýrie a Turecka.

Podle syrských státních médií bylo při útoku zraněno 11 osob. Komunikace zachycená zpravodajskou skupinou SITE ukázala, že džihádisté ​​mířili na setkání „agresivních křesťanů“.

Přední brána kostela zůstala podle AFP jen promáčknuta, ale konstrukce budovy nevydržela a je poškozena. Agentura zveřejnila i video z následků útoku, které ukazuje desítky lidí, kteří stáli kolem zničené budovy a vozidlo v plamenech před vchodem do kostela.

Sýrie od roku 2011 řeší občanský konflikt. Přítomnost náboženského extremismu vedlo miliony Syřanů k odchodu ze země s cílem hledat lepší život jinde.

Organizace ICC (International Christian Concern) založená ve Washingtonu tvrdí, že čtvrteční útok podtrhuje, jak nestabilní Sýrie zůstává.

„Naše modlitby jsou s oběťmi a rodinami těch, kteří byli zasaženi útokem v Kamiši. Tento druh útoku slouží jako připomínka všem, kolik práce je třeba udělat pro ochranu křesťanů v Sýrii a jejich práv,“ řekla ředitelka ICC Claire Evansová.

Kamišli nebylo jediným syrským městem, které ve čtvrtek bylo svědkem útoku. Média informovala, že až 13 lidí bylo zabito a 30 dalších zraněno při bombovém útoku, ke kterému došlo v Afrinu.

K útoku došlo na kontrolním stanovišti obsazeném povstalci podporovanými Tureckem. Mezi zabitými bylo osm civilistů, z nichž dvě byly děti.

Od počátku syrské občanské války před osmi lety bylo zabito více než 370 000 lidí. Minulý rok Donald Trump sliboval stažení všech amerických pozemních vojsk ze Sýrie.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 27. července 2019  Foto: screenshot YouTube – útok na kostel

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář