Vánoční oběd pro lidi bez domova bude v Praze v klášteře františkánů

Praha – Tradiční vánoční oběd pro lidi na okraji společnosti a bez domova se bude stejně jako loni podávat 25. prosince ve františkánském klášteře na Jungmannově náměstí. Pořádá ho křesťanská komunita Sant’Egidio, o den později se vánoční obědy budou konat i v Brně na radnici Brno-střed.

Před pandemií nemoci covid-19 se vánoční oběd v Praze konával v Arcibiskupském paláci na Hradčanech a přítomné pozdravil a povzbudil pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka. Loni je navštívil i v klášteře františkánů.

Pořadatelé pražského oběda zvou lidi bez domova do kláštera františkánů u kostela Panny Marie Sněžné, který se nachází mezi Václavským a Jungmannovým náměstím. Na webu uvádějí, že pro účast na vánočním obědě je nutné mít certifikát o očkování, případně o prodělaném covidu anebo mít platný PCR test. Účastníci oběda vždy dostávají také cukroví a dárky, které se předtím shromáždí od dárců.

Lidé je mohou nosit 23. prosince v 16:00 a 25. prosince v 09:00 na nádvoří františkánského kláštera. Nejvíce uvítají spacáky, deky, nové teplé oblečení, nové rukavice, čepice a šály, nové spodní prádlo, menší termosky, termohrnky a kapesní nožíky, hodinky, čelovky, kapesní rádia a baterie.

V Brně se oběd bude konat na radnici Brno-střed a v přilehlém dvoře ve čtyřech časových blocích od 10:00 do 12:00, od 12:00 do 14:00, od 14:00 do 16:00 a od 16:00 do 18:00. Během obědů bude nutné dodržovat protiepidemická opatření a do vnitřních prostor bude vstup jen pro očkované. Na místě bude celý den přítomný terénní testovací tým, který bude provádět antigenní testování.

„Chudí lidé bez přístřeší jsou v této době více zranitelní. Kromě toho, že řada z nich patří do rizikových skupin, mají méně možností, jak se dostat k pomoci, a také jsou více sami. Nechceme na ně o těchto Vánocích zapomenout, a proto chceme zajistit možnost, jak se o těchto Vánocích setkat bezpečným způsobem a za dodržování předepsaných vládních opatření proti šíření koronaviru,“ uvádějí na svém webu pořadatelé vánočních obědů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 22. prosince 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář