Varšavou prošel průvod odpůrců potratů

Varšava – Varšavou dnes po poledni prošel průvod odpůrců potratů. Akci s názvem Národní pochod pro život podpořila polská katolická církev. Pochodu předcházela mše a další bude následovat později odpoledne. Organizátoři pochodu uvedli, že chtějí protestovat nejen proti předčasnému ukončení těhotenství, ale také proti útokům na manželství a rodinu. Informoval o tom list Dziennik Gazeta Prawna.

Na pochod podle fotografií z místa dorazilo množství lidí s polskými vlajkami. Akce se uskutečnila pod heslem „Ať žije Polsko!“. Slogan je odkazem na takzvaný národní den křtu Polska, který připadá na dnešek a připomíná dějinnou událost, kdy v roce 966 přijal křest kníže Měšek.

SOUVISEJÍCÍ – Pochod pro život skončil na Václavském náměstí, most Legií zablokovali odpůrci

Organizátoři protestu uvedli, že chtějí projevit svoji věrnost „křesťanskému dědictví Polska“. Tvrdí také, že nemohou stát se založenýma rukama, když jsou „zpochybňovány jejich základní práva a hodnoty“.

Předseda polské biskupské konference Tadeusz Wojdak v pátek vyzval, aby se dnes katolíci modlili za ochranu „počatého života“. „Věřím, že úsilí milionů lidí dobré vůle povede k ještě větší ochraně života nenarozených dětí,“ apeloval arcibiskup.

Pochod je reakcí na dění na polské politické scéně. Polští poslanci tento týden zahájili jednání o zmírnění polských potratových předpisů, které patří k nejpřísnějším v Evropě. Jejich liberalizaci před loňskými volbami slibovaly strany současné polské proevropské vlády.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 14. dubna 2024 Foto: Wikimedia Commons – Varšava

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář