Vatikán: Genderová ideologie znamená pro lidstvo krok zpět

Vatikán/New York – Vatikánský představitel při úřadech Spojených národů v New Yorku vystoupil s příspěvkem na téma genderové ideologie. Připomněl slova papeže Františka „nechceme nikoho diskriminovat, ale jde o nebezpečí pro lidstvo.“

Arcibiskup Bernardito Auza nešetřil silnými slovy. Jako stálý pozorovatel Svatého stolce při OSN v New Yorku připomněl jasnou pozici papeže Františka ohledně genderové ideologie. Vatikánský diplomat se zúčastnil setkání nadepsaného „Rovnost pohlaví a genderová ideologie, chránit ženy a dívky“.

Cílem akce bylo upozornit na situaci žen ve světě a monitorovat příslušné politické, ekonomické, občanské a sociální záležitosti žen. Kdysi – řekl arcibiskup Auza – „bylo jasné chápání toho, co znamená být ženou“, byla to záležitost chromozomů. Dnes byla tato zřejmost narušena genderovou ideologií, která postuluje lidskou identitu neodvislou od pohlaví.

Nahrazení biologického pohlaví touto genderovou identitou – pokračoval vatikánský reprezentant – má závažné dopady „nejen v oblasti práva, výchovy, hospodářství, zdraví, bezpečí, sportu, jazyka a kultury“, ale také po stránce antropologie, lidské důstojnosti, lidských práv, manželství a rodiny, mateřství a otcovství“, nemluvě o osudech žen, mužů a především dětí.

Papež František – připomněl mons. Auza – je důrazným zastáncem důstojnosti a práva „nebýt diskriminován“ ve vztahu k těm, kdo se necítí reprezentováni svým biologickým pohlavím, zároveň však mluví velice jasně o nebezpečích genderové ideologie pro jednotlivce i společnost.

Je zneklidňující, že některé ideologie tohoto typu si nárokují odpovědi na určité, někdy pochopitelné aspirace, se snaží prosadit jako uniformní myšlení, které má ovlivňovat také výchovu dětí. Zpochybníme-li přirozenou dualitu a komplementárnost muže a ženy – poznamenal dále arcibiskup Auza – je ohroženo samotné pojetí sebe sama lidské bytosti. Tělo přestává být charakteristickým rysem člověka, který je redukován na ducha a vůli.

Papež František – připomněl dále vatikánský diplomat – je znepokojen zejména výukou genderové ideologie ve školách, při níž jsou děti od nejútlejšího věku pobízeny k pochybnostem nad svou existencí, nad svou identitou jako chlapci či dívky a sugeruje se jim, že „pohlaví je možné si zvolit“.

 

Zdroj: Vatikánský rozhlas  Foto: Flickr

Tags: ,

6 Komentáře

   • Karel Konečný

    To, že lidé přizpůsobují svůj vnější vzhled tu dávno je. Vzpomeňte si „máničky“, Hippies, piercing, tetování Punk a další přibývají. Okolní společnost to různě akceptuje. Důležité však je, že společnost vytváří mechanizmy, které mají zabránit používání násilí. A jak vidíte tak církev ty mechanizmy odmítá a staví vše na morální a mravní úrovni svých členů, ale to vůbec nefunguje, jak můžete poznávat, protože nedovedou rozlišit dobro a zlo (například schvalují masakry jiných lidí s jiným názorem).

    Odpověď
 1. T.Halík bude asi muset založit novou LGTB církev nebo zahájit protestní hladovku. Papež se postavil na stranu Duky.

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář