Vatikán představil inovovanou mobilní aplikaci, která pomáhá s modlitbami

Vatikán – Vatikán představil novou generaci své aplikace Click to Pray (Klikni a modli se), která má lidem díky digitálním technologiím pomoci s plánováním každodenní modlitby a umožnit jim propojení s dalšími věřícími. Původní aplikace funguje od roku 2016 a stáhlo si ji přes 2,5 milionu lidí, novou vylepšenou verzi chce církev nabídnout začátkem listopadu.

Aplikace nabízí například možnost zřídit si vlastní profil, kde každý může plánovat, kolik času a kdy chce modlitbě věnovat a nastavit si upomínky. Přináší také informace o tradičních modlitbách a umožňuje připojit se v modlitbách k dalším věřícím nebo k papeži.

„Modlitba není ztráta času, jak si někdy myslíme. Modlitba je jako semínko v temnotě, které přinese své plody v pravý čas,“ uvedl na tiskové konferenci duchovní Fréderic Fornos.

Aplikace bude dostupná v sedmi jazycích a před jejím uvedením ji testovali mniši a jeptišky po celém světě. Vatikán zdůrazňuje, že nové technologie jsou jen rozšířením nabídky církve a nemají být náhradou za tradiční modlitbu. „Nechceme nijak umenšovat jiná místa nebo způsoby pro modlitbu. Jde jen o novou možnost, jak oslovit lidi, kteří chtějí nebo potřebují jinou cestu,“ řekl Lucio Ruiz z tiskového oddělení Vatikánu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 20. října 2021 Foto:

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář