Vatikán vyzývá k mírovému řešení v Bělorusku

Vatikán/Ženeva – “Vatikán opětovně vybízí k mírovému a spravedlivému řešení společensko-politické situace, která se po volbách nastolila v Bělorusku”, prohlásil arcibiskup Ivan Jurkovič, stálý pozorovatel Svatého stolce v ženevském sídle OSN, který vystoupil na 45. zasedání Rady pro lidská práva.

Vatikánský diplomat vyzval k “upřímnému dialogu, odmítání násilí, respektování spravedlnosti a práv”. Zároveň připomenul “hmatatelnou starost” papeže Františka o dění v Bělorusku a tamní katolické církvi, kterou vyjádřil při modlitbě Anděl Páně 16. srpna a již dokládá rovněž nedávná návštěvavatikánského sekretáře pro vztahy se státy, arcibiskupa Gallaghera, v této zemi.

Mons. Jurkovič požádal o “hlubší pochopení poslání a úlohy církve v souvislosti s podporou smíření ve společnosti a sociální soudržnosti”. Naléhal na pokojný průběh manifestací v Bělorusku a naslouchání hlasu obyvatelstva, v úctě k jeho právům. “Vatikán si přeje pokojné a rychlé vyřešení nynějšího napětí a je ochoten k jakékoli další diskusi, která by mohla dovést ke kýženému míru”, uzavřel arcibikup Jurkovič na půdě OSN.

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 19. září 2020 Foto: Wikimedia Commons – Vatikán

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář