Vatikánský deník kvůli koronaviru ruší načas papírové vydání

Vatikán – Vatikánský deník L’Osservatore Romano pozastavil kvůli koronavirové epidemii dočasně své tištěné vydání, stalo se tak teprve potřetí za jeho téměř 160letou historii. Informovala o tom ve středu agentura Reuters. Deník bude dál přinášet informace v internetové verzi a na papíře bude vycházet jen deset výtisků. Jeden bude dostávat papež František a další budou pro jeho předchůdce Benedikta, několik dalších vysokých hodnostářů a pro archivování.

„Museli jsem zastavit tištěné vydání především proto, že tiskaři ani distributoři nemohou zajistit své služby za bezpečných podmínek vzhledem k omezení volného pohybu v Itálii a ve Vatikánu,“ řekl agentuře Reuters šéf deníku L’Osservatore Romano Andrea Monda. Dodal, že většina ze šesti desítek zaměstnanců deníku, včetně 20 novinářů, bude pokračovat v práci z domova. Deník má nyní náklad asi 5000 výtisků.

Deník L’Osservatore Romano byl založen v roce 1861 a od té doby nevyšel jen dvakrát. Poprvé to podle Mondy bylo v září 1870, kdy italské jednotky dobyly v rámci boje za sjednocení Itálie Řím a obsadily Vatikán, a v roce 1919 kvůli dělnickým nepokojům a problémům po první světové válce.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 26. března 2020  Foto: screenshot – Osservatoreromano.va

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář