Vatikánský nuncius v Iráku před cestou papeže onemocněl covidem

Bagdád – Vatikánský velvyslanec v Iráku, který připravuje březnovou návštěvu papeže Františka v této blízkovýchodní zemi, onemocněl covidem-19. Arcibiskup Mitja Leskovar byl klíčovou osobou při přípravě papežovy cesty a agentuře Reuters oznámil, že i přes jeho nákazu se s návštěvou stále počítá. Papež je v Iráku očekáván od 5. do 8. března.

Leskovar řekl, že je spolu s několika dalšími členy personálu nunciatury v izolaci. „Papežův program to neovlivní, bude to podle plánu,“ sdělil arcibiskup.

Očekává se, že papež v Iráku projeví solidaritu s komunitou iráckých křesťanů, oslabenou válkami a působením islámských radikálů.

Jak napsal Reuters, půjde o vůbec první papežskou cestu do Iráku. Františkovi dva předchůdci Jan Pavel II. a Benedikt XVI. se do této země nedostali z bezpečnostních důvodů.

Slovinec Leskovar sdělil, že se u něj projevují pouze mírné symptomy covidu-19. Když Vatikán v prosinci Františkovu cestu ohlásil, sdělil tehdy také, že se návštěva bude konat, pokud to epidemická situace v Iráku umožní.

V Iráku se nákaza potvrdila od začátku epidemie u téměř 700.000 lidí a covidu-19 tam podlehlo přes 13.000 lidí. Kvůli zhoršení situace v minulých dnech úřady zakázaly cesty mezi jednotlivými provinciemi.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 28. února 2021 Foto: Wikimedia Commons – Bagdád, Irák

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář