VatiVision: Nová platforma pro filmy a videa s křesťanskou tematikou

Od 8. června funguje nová platforma určená k šíření filmů inspirovaných křesťanstvím. VatiVision je soukromý podnikatelský projekt společností Officina della comunicazione a Vetrya.

Projekt nabízející v streamingu hrané i dokumentární filmy a seriály uvítal i prefekt dikasterie pro komunikaci Paolo Ruffini. Zdůraznil, že „nejde o iniciativu církevní či vatikánskou, ale projekt soukromých podnikatelů“ a Vatikán neodpovídá za obsah a „není ani cenzorem ani dramaturgem“.

Paolo Ruffini ocenil ambici projektu nabízet kvalitní obsahy spojené s katolickou tradicí a kulturou. „Dnes více než jindy cítíme potřebu mít místa, kde se dá najít a sdílet dobro a krása,“ uvedl. Vyjádřil také potěšení, že VatiVision bude šířit i některé produkty zrealizované ve spolupráci s vatikánskými médii – Vatican Media.

Zveřejnil(a) Vetrya dne Čtvrtek 4. června 2020

Platforma nabídne dokumenty, filmy, seriály, vlastní originální produkce a přímé přenosy z Vatikánu ve spolupráci s Vatican Media, Rai Vaticano a TV2000. Nebude nabízet pouze náboženské pořady, ale postupně i komerční akvizice v podobě filmů či seriálů, nicméně hlavní poslání VatiVision bude šířit do světa kulturu, umění a samozřejmě křesťanství.

Platforma chce cílit na více než miliardu věřících ve všech kontinentech světa. Zpočátku se bude soustředit na trhy jako Argentina, Brazílie, Filipíny, Mexiko, Itálie, Polsko a Španělsko. Postupně se budou přidávat další země po celém světě.

VatiVision bude fungovat na principu PPV a divák tak bude platit za konkrétní pořad o který má zájem Bude počítat s geoblokací dle dostupných titulů pro konkrétní země.

 

Autor: Cirkev.cz  Datum: 11. června 2020  Foto: Facebook

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář