Vdovské zahrady

V Zambii se podařilo rozjet zajímavý projekt. Organizace Krmte hladové uspořádala školení pro ovdovělé ženy o hospodaření pomocí metody Boží cesty. Vdovy z různých vesnic jižních provincií počínaje Mazabuka (85), Kaabo (38), Kazoka (122), Magoye (25), Lubombo (36) a Nzeluweka (52) těží ze školení, která proběhla od února do března 2019. Čísla v závorkách uvádí počet vdov, které byly vyškoleny, aby ve své vesnici učily další.

Program zahrnuje založení vesnických dobrovolnických skupin vdov a žen ve zranitelném postavení, které se přihlásí k péči o kousek půdy věnované místními staršími vesničany. Organizace Krmte hladové se poté zavázala poskytovat školení, osivo a hnojivo, dokud nebude každý projekt soběstačný.

V jedné z vesnic byl zřízen inkubační polytunel, který poskytl vdovám sazenice a zajistil jim i sekundární příjem. Mohou sazenice zasadit, ale i prodat. Tento rok sucho zdecimovalo časnou sklizeň, a tak se Krmte hladové snaží pomoci vesnicím, které nemají vodní čerpadla. Nabízí vyhloubení vrtů, které dodávají vodu vesnici a jejich zahradním projektům. Na tuto pomoc čeká ještě další 5 – 10 podobných vesnic, které se chtějí zapojit do tohoto projektu.

Ženy se vždycky snažily prací svých rukou zachovat život dětí i širší rodiny. Bez záštity manžela zůstává žena bez ochrany a její pozice je velmi obtížná. Projekt vdovských zahrad pomáhá ženám díky pěstování zeleniny a obilovin zachovat svůj život a život svých potomků. Nemají jinou možnost, jak si vydělat peníze nebo získat potravu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: -hn-  Datum: 14. září 2019  Foto: CC Search

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář