Ve Francii byla zničena evangelikální modlitebna

Francie – Neznámí lidé v pátek večer vnikli do církevních prostor ve městě Angouleme. Počmárali zdi, rozházeli Bible, poškodili hudební nástroje a zvukový systém.

Neznámí útočníci zničili evangelikální sbor v Angouleme. Členové církve Espoir et Vie (Naděje a víra) v sobotu ráno zjistili, že jejich místo uctívání bylo zničeno, informuje Evangelical Focus. Nejviditelnějším poškozením byly počmárané zdi a poničené židle v hlavní místnosti. Kresbami však byly také poničeny rozházené bible a další knihy z církevní knihovny. Pachatelé poškodili také hudební nástroje, například klavír a mikrofony byly rozházeny po místnosti. Zvukový systém byl také vážně poškozen. Útočníci také vyprázdnili uvnitř budovy hasicí přístroje.

„To je těžko pochopitelné,“ řekl E. Pelletier, člen vedení církve, místním novinám Sud Ouest. „Neexistuje žádný písemný vzkaz, žádný zvláštní nápis. Máme dojem, že se jedná o bezdůvodné poškození.“ Dodal: „Toto je poprvé, co se nám něco takového stalo. Neměli jsme zatím žádné problémy.“

Útočníci dosud nebyli identifikováni, ale pastor Joseph Miall hovořil o jasné snaze zabránit společenství, aby pokračovalo v bohoslužbách. Škody byly vyčísleny v hodnotě 11 000 EUR.

Národní rada evangelikálů ve Francii (CNEF) podporuje církev v Angouleme a řekla, že „sdílí obavy pastora o bezpečnost věřících.“ Orgán reprezentující evangelikální křesťany na národní úrovni prohlásil, že „tento čin se přidává k dlouhému seznamu vandalismu proti bohoslužebným místům od začátku letošního roku.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Foto: screenshot YouTube

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář