Ve Vatikánu proběhla mezináboženská modlitba za mír

Vatikán – Papež František v úterý poprvé vystoupil na veřejnosti s nasazenou rouškou. Stalo se tak při setkání s představiteli dalších církví a náboženství, se kterými se v Římě pomodlil za světový mír. Při četbě projevu si však papež roušku sundal. V minulosti byl kritizován, že při generálních audiencích roušku nenosí, uvádí agentura Reuters.

Minulý týden se hlava katolické církve odmítla přiblížit k věřícím při generální audienci ve Vatikánu, které se obvykle účastní stovky lidí. „Je lepší dodržovat rozestupy,“ uvedl papež František, kterému je 83 let.

Vatikán zaznamenal v posledním týdnu 14 nakažených koronavirem mezi příslušníky Švýcarské gardy, která zajišťuje papežovu ochranu. Jeden případ koronaviru byl potvrzen i mezi obyvateli domu svaté Marty, kde papež bydlí.

Společnou modlitbu za mír organizuje od roku 1986 katolická komunita Sant´Egidio. Letos se do Říma dostavili konstantinopolský patriarcha Bartoloměj, předseda rady evangelických církví v Německu Heinrich Bedford-Strohm a představitelé judaismu, islámu a buddhismu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 21. října 2020 Foto: Wikimedia Commons – Vatikán

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář