Křesťan dnes

Ve věku 57 let zemřel kontroverzní nigérijský kazatel T.B. Joshua

Jeden z nejkontroverznějších a nejbohatších kazatelů měl uprostřed sobotní bohoslužby zdravotní problémy. O několik hodin později zemřel ve svém apartmánu v hlavním městě Nigérie. Podle Christian Post důvody úmrtí nejsou známé.

Joshua, svými stoupenci přezdíván jako prorok, založil v Lagosu megachurch Synagogue Church of All Nations. „Podle Jeho vůle, domů k Bohu odešel Jeho služebník prorok TB Joshua,“ informuje facebooková stránka sboru. „Své poslední chvíle na zemi strávil ve službě Bohu. Pro to se narodil, žil a zemřel. Jak říkal prorok TB Joshua: Nejlepší způsob, jak využít život, je strávit ho něčím, co ho přežije.“

Podle vyjádření církve byla Joshuova poslední slova „Bděte a modlete se.“ Zemřel šest dní před svými 58. narozeninami. „Prorok TB Joshua zanechává dědictví služby a obětování Božímu království, které zde zůstane po generace,“ uvedla církev ve svém prohlášení.

Nigérijský kazatel se stal známý koncem 90. let. Proslavil se svým vyučováním o prosperitě, ale také údajnými zázraky uzdravení, které měly provázet jeho službu.

V roce 2015 byl obžalován z nedbalosti při kolapsu budovy, ke které došlo v září 2014, kdy zemřelo 116 věřících. „Církev musí být vyšetřována a stíhána za to, že před zahájením stavby budovy nezískala příslušný souhlas úřadů,“ uvedla ve svém rozhodnutí prokuratura.  „Církev z důvodu nedbalosti, zavinila smrt nevinných lidí.“ Joshua tvrdil, že za kolapsem mohli být islámští extremisté z Boko Haram.

V roce 2014 Joshua oznámil, že na pomoc obětem smrtícího viru ebola v Libérii bylo odesláno více než 4 000 lahví jeho zázračné tekutiny na pomazání, o nichž uživatelé tvrdili, že je zázračná. Flaštičky ze zázračnou vodou byly převáženy soukromým letadlem patřícím T. B. Joshuovi.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 9. června 2021 Foto: Facebook – TB Joshua

Exit mobile version