Ve věku 91 let zemřel poslední žijící sourozenec Billyho Grahama

Minulý týden zemřela ve věku 91 let Jean Graham Fordová, poslední žijící sourozenec evangelisty Billyho Grahama.  Její synovec Franklin Graham sdílel na Facebooku vzpomínku, v níž vyzdvihl její neochvějnou oddanost Kristu. 

„Moje teta Jean milovala Pána Ježíše Krista,“ napsal Franklin.  

SOUVISEJÍCÍJak Billy Graham a Martin L. King společně bořili rasové bariéry

Její víra rozkvetla brzy a tvořila základ jejího života. Franklin popsal, že Jean, která vyrůstala na mléčné farmě v Severní Karolíně, považovala Ježíše za „součást naší rodiny“.  

Zpravodajský portál Premier píše, že ani problémy z dětství, jako byla obrna v jedenácti letech, nedokázaly otřást její vírou.  

„Svou víru vysledovala až do dětství a poznamenala, že Ježíš ‚byl součástí naší rodiny‘,“ pokračoval.   

Jean se provdala za evangelistu Leightona Forda a společně budovali život ve službě Bohu.  Jejich syn Sandy, ačkoli zemřel jako mladý, zanechal trvalé svědectví o Boží milosti. 

„Sama toho byla příkladem, když její a Leightonův nejstarší syn Sandy zemřel na vzácnou srdeční chorobu v mladém věku 21 let. Sandyho svědectví pro Pána žije dodnes, stejně jako svědectví Jean Graham Fordové,“ uzavřel Franklin svůj hold.

Billy Graham zemřel v roce 2018 ve věku 99 let, Catherine Graham McElroyová v roce 2006 ve věku 86 let a Melvin Graham v roce 2003 ve věku 78 let. 

Jean promluvila 2. března 2018 na pohřbu Billyho Grahama v Charlotte v Severní Karolíně. 

Svěřila se, že když se dozvěděla zprávu o bratrově smrti, vzpomněla si na hymnus: „Nebe sestoupilo a naplnilo mou duši slávou“. 

„21. února sestoupilo nebe a vzalo si mého bratra,“ řekla.

„Jednoho dne sestoupí nebe a vezme si mě. A vím, co by si (můj bratr) přál, abych dnes řekla: ‚Nebe opět přichází a chtělo by si vzít i tebe‘. „

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 7. března 2024 Foto: Facebook – Jean Grahamová

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář