Ve Velké Británii a Španělsku bylo potraceno 291 656 nenarozených dětí

Londýn – Oficiální čísla vydaná ve Španělsku a ve Spojeném království ukazují, že každoročně se tam uskuteční stovky tisíc potratů. V Anglii a Walesu se jedná o nejvyšší počet za posledních 10 let.

V roce 2017 bylo podle statistik vydávaných ministerstvem zdravotnictví a sociální péče provedeno 197 533 potratů. V loňském roce bylo v zemi provedeno 16 potratů na 1000 žen, informuje Evangelical Focus.

Během posledních deseti let se míra potratů zvýšila u žen ve věku 30 a více let. Míra potratů u žen ve věku od 30 do 34 let je téměř dvakrát vyšší než u žen mladších 18 let. Ředitel křesťanského lékařského společenství Philipp Taylor řekl: „Téměř 200 000 potratů ročně znamená, že téměř jedno z pěti těhotenství ve Spojeném království končí násilným ukončením“.

„Stejně znepokojující je skutečnost, že 38% žen, které v roce 2017 absolvovalo potrat, již mělo jeden nebo více za sebou, což naznačuje, že některé používají potrat jako formu antikoncepce,“ řekl Taylor pro Daily Mail.

„Ženy si musí uvědomit, že interrupce není bez rizika. Mohou nastat vážné zdravotní komplikace a psychické problémy, přesto je poradenství jen zřídka nabízeno a je málo známo o dlouhodobých důsledcích pro zdraví ženy.“

ŠPANĚLSKO: 94.123 potratů

Španělské ministerstvo zdravotnictví před několika dny informovalo, že v minulém roce bylo provedeno 94 123 potratů. V roce 2017 došlo k 10 potratům na 1 000 žen. Podle údajů španělské vlády se u žen ve věku 20 až 24 let vyskytuje nejvyšší počet potratů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-   Foto: Flickr, demonstratce ve Špenělsku, ilustrační

 

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář