Večer chval v Klášterních zahradách

Další litomyšlský večer chval je naplánovaný na sobotu 25. července od 16.00 do 19.00 hodin. Tentokrát se potkáme v Klášterních zahradách. Úvodní slovo bude patřit zástupcům litomyšlských církví. Akci organizace Credo za pomoci města Litomyšl. Vstup je volný.

Po roce se do Litomyšle vrací slovenská kapela Timothy. Vznikla v Prešově v roce 1991 a stála také u zrodu prvního ročníku CampFestu – největšího slovenského worship open air festivalu. Worship se překládá jako uctívání, případně jako chválení. Timothy doslova znamená: „ti kteří chválí Boha.“ Sama kapela říká: “Nechceme o našom Bohu iba hovoriť, ale chceme Ho aj osobne poznať!“ Za roky působení vypilovala kapela ty nejkrásnější chvály ve slovenském jazyce. V nástrojovém obsazení nechybí kytara, housle, ale ani bicí či klávesy.  

Druhým vystupujícím bude skupina Good Work. Kapela se podle svých slov snaží bořit mýty a zažité představy o škatulkování hudby. Repertoár skupiny je důkazem umění o propojování hudebních stylů. Přiznány jsou folklórní kořeny řady muzikantů, které se dokonale pojí se soudobým popovým projevem kapely jako celku. Koncerty v podání této skupiny jsou strhujícím zážitkem a doslova i pastvou pro oči. Do rytmu dokážou rozhýbat nejen mladé posluchače, ale i ty starší, kteří si rádi zavzpomínají na svá mladá léta.

Posledním hostem je Pavol Strežo, který bude celé odpoledne moderovat a bude mít i evangelizační slovo.

Ing. Michaela Severová,
vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu města Litomyšl

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář