Večer lidí dobré vůle na Velehradě pomůže i lidem na jižní Moravě

Zlín – Část výtěžku Večera lidí dobré vůle na Velehradě na Uherskohradišťsku poputuje lidem na jižní Moravě, které zasáhlo minulý týden ničivé tornádo. Novinářům to tento týden řekl tajemník Dnů lidí dobré vůle Josef Kořenek. Benefiční koncert před velehradskou bazilikou zakončí první den tradičních cyrilometodějských slavností, které se letos konají 4. a 5. července.

„Letošní Velehrad samozřejmě musí reagovat na nešťastné situace, které se staly na jižní Moravě. Rozšiřujeme proto možnost naší sbírky,“ uvedl Kořenek. Původně měl výtěžek koncertu směřovat Nadačnímu fondu Adiuvare, který podporuje studium mladých lidi ze sociálně slabších poměrů, a také lidem, kteří kvůli koronavirové pandemii přišli o peníze nutné k zajištění základních životních potřeb. Po čtvrtečním tornádu na jižní Moravě budou peníze směřovat i tam. Loňský benefiční koncert vynesl téměř půl milionu korun, o rok dříve se vybralo 1,6 milionu korun.

Na koncertě vystoupí Jiří Pavlica s Hradišťanem, houslista Václav Hudeček, zpěvák David Deyl, nebude chybět například Slovácký komorní orchestr nebo zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů. Před koncertem se ve velehradské bazilice uskuteční Modlitba za vlast, která je organizována ve spolupráci s Armádou ČR. „Letos by se Modlitby za vlast měl účastnit také generál Emil Boček, který je jedním z posledních žijících veteránů,“ uvedl Kořenek.

Letošní Dny lidí dobré vůle připomenou také 170. výročí narození Antonína Cyrila Stojana a sté výročí jeho jmenování olomouckým arcibiskupem. Dechové a cimbálové kapely mu věnovaly písničky a na Velehradě představí hudební CD nazvané Písničky pro tatíčka Stojana. „Z prodeje alba bude podpořena rekonstrukce farního kostela sv. Jakuba v Moravské Nové Vsi, který byl poškozen ničivým tornádem,“ uvedl Kořenek.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 2. června 2021 Foto: Wikimedia Commons – Velehrad

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář