Vedení britských baptistů důrazně žádá své sbory, aby přerušily bohoslužby

Baptistická unie doporučila svým sborům v Anglii, aby kvůli pandemii přerušily bohoslužby a přešly do online prostoru.  

Vedení denominace ve svém prohlášení uvedlo, že „důrazně žádá své sbory, pokud je to jen možné, aby nekonaly bohoslužby za účasti členů.“ Stanovisko církve přichází po slovech premiéra Borise Johnsona o nárůstu ochoření na Covid-19 a přechodu do vyššího stupně ochrany obyvatelstva. 

 „Uznáváme, že vládní pokyny umožňují sborům v Anglii zůstat během tohoto období otevřené; ale vzhledem k výraznému nárůstu počtu infekcí Covid-19 a tlaku na zdravotnický systém však doporučujeme sborům, aby ukázaly sounáležitost se širší společností a pomohly omezit šíření viru,“ vysvětlila podle portálu Premier baptistická unie své stanovisko.

Vedení denominace vyzývá své členy, aby nechali otevřené své budovy za účelem pomoci místní komunitě. „Nadále podporujeme sbory, aby nechaly otevřené své budovy, jak jste to dělali během celé pandemie, abychom poskytovali pomoc místní komunitě, například formou potravinové banky,“ dodali.

Unie dále uvádí, že konečné rozhodnutí o tom, zda sbor bude pokračovat v bohoslužbách za osobní účasti členů je na rozhodnutí místního společenství. Vedení denominace také doufá, že situace už brzy umožní vrátit se k běžnému církevnímu životu. Svým sborům také doporučuje, aby využily moderní technologie ke vzájemnému společenství a ke sdílení Božího slova.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 12. ledna 2021 Foto: Wikimedia Commons – kostel v Crowfield

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář