Velikonoční festival duchovní hudby v Brně ani letos nebude

Brno – Velikonoční festival duchovní hudby se letos v Brně neuskteční, stejně jako loni. Důvodem je koronavirová situace, oznámili ČTK pořadatelé z Filharmonie Brno. Jde tak o jednu z prvních akcí v Česku, která se ruší už podruhé za sebou.

„V loňském roce jsme měli vše hotovo, ve městě visely plakáty zvoucí na koncerty a my jsme museli akci zrušit pár dnů před jejím začátkem,“ uvedla ředitelka filharmonie Marie Kučerová. V plánování letošního 30. ročníku proto byli pořadatelé obezřetnější.

„Bylo velmi obtížné odhadovat vývoj situace a podle toho přemýšlet o zahraničních umělcích, sborovém zpěvu, omezení kapacity a dalších věcech, kterých se dotýkají všechna omezení. Přesto jsme byli připraveni a doufali jsme, nicméně vzhledem k vývoji situace musíme být realisté. Je nám proto moc líto, že ani letos neprožijeme velikonoční čas spolu s našimi posluchači,“ uvedla Kučerová.

Festival tradičně nabízí v chrámovém prostředí duchovní hudbu komponovanou pro velikonoční svátky. „Doufejme, že obrodu a uzdravení naší společnosti bude možné oslavit již o svátcích vzkříšení lásky v roce 2022,“ uvedl dramaturg festivalu Vladimír Maňas.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 22. února 2021 Foto: Firharmonie Brno

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář