Velká australská církev by se mohla stát první denominací, která přijme stejnopohlavní sňatky

Sydney – Velká křesťanská denominace Uniting Church by mohla jako první v Austrálii oficiálně přijmout stejnopohlavní sňatky. Uniting Church, která se zrodila z metodistické církve, je třetí největší denominací v zemi po anglikánské a katolické církvi. Její výbor pověřený přezkoumáním učení o manželství doporučil, aby byla doktrína změněna ve prospěch homosexuálních sňatků.

Rozhodnutí nyní postoupí k 265 členům shromáždění Uniting Church, které se jako řídící orgán církve sejde 8. až 14. června v Melbourne. Ve zprávě o doktríně církev uvádí, že „vědecké výzkumy podporují teorii, že lidé, kteří jsou přitahováni osobami stejného pohlaví, se tak narodili“.

„Tato skutečnost nahrává názoru, že stejnopohlavní sexuální přitažlivost může být považována za součást Božího dobrého a rozmanitého stvoření, spíš než za něco nepřirozeného,“ píše se ve zprávě. „Je všeobecně známo, že diskriminace lidí kvůli sexuální orientaci má velmi škodlivé dopady na jejich zdraví a duševní pohodu,“ pokračuje report. „Pokud je církev odhodlána učit se od Ježíše bojovat s nespravedlností ohledně vylučování lidí, pak vážně zváží rozšíření manželství pro páry stejného pohlaví,“ uvádí zpráva.

Pro SBS News se k výbušnému tématu vyjádřil prezident denominace Stuart McMillian. „Jak můžete očekávat, stejně jako ve zbytku země, i v Uniting Church najdete širokou škálu názorů na manželství,“ řekl. „Respektujeme, že lidé mají různé názory, ke kterým přicházejí z různých náboženských, kulturních a osobních perspektiv,“ dodal prezident. „Uznáváme také, že tyto diskuze jsou pro některé lidi bolestivé, a žádáme členy, aby si navzájem prokazovali lásku a chovali se k sobě uctivě,“ vyzval McMillian.

 

Překlad: Kristýna Gillíková  Zdroj: Christian Today  Foto: Nhulunbuy Uniting Church

Kategorie: Církev

3 Komentáře

 1. „…lidé, kteří jsou přitahováni osobami stejného pohlaví, se tak narodili“.
  Podobné tvrzení lze z hlediska logiky vyslovit o pedofilech. Logika a morálka jsou dvě různé věci a neměly by se směšovat.

  Odpověď
 2. Otázka je akého Ježiša a aké evanjelium táto cirkev zastáva. Ježiš Biblie miluje ľudí ale nenávidí hriech, ktorým homosexuálny vzťah podľa Biblie je. Ak niekto tvrdí niečo iné, hlása iné evanjelium.

  Odpověď
 3. Je bolestné, když se někdo narodí se zásadní vadou, ať už je to tělesný handicap, duševní porucha nebo sexuální úchylka. Ježíš ale sám říká, že někteří lidé jsou nezpůsobilí k manželství od narození (Mt 19, 12). Neexistuje tedy univerzální nárok na manželství. Stejně jako neexistuje nárok na život bez tělesných útrap (2 K 12, 9). Naplnění všech lidských potřeb dojdeme jen v Bohu a v Jeho království, kde bude každá slza setřena (Zj 21).

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář