Velká Británie požaduje sankce proti Nigérii za to, že nezajistila ochranu křesťanů

Londýn – CNA (Catholic News Agency) informovala o zprávě, jež vyzývá Spojené království, aby sankcionovalo nigerijské úředníky. Obviňuje je z toho, že ignorují pronásledování křesťanů.

Dokument publikovaný 8. července podle CNA informuje o pronásledování křesťanů v centrální části Nigérie a vyzývá britskou vládu, aby využila své pravomoci k potrestání jednotlivců, kteří se na násilí podílejí.

Shanker Singham, generální ředitel společnosti Competere, která zprávu vypracovala, řekl agentuře CNA: „Ministr zahraničí Dominic Raab oznámil, že Spojené království již nebude bezpečným přístavem pro ty, kdo se podílejí na hrubém porušování lidských práv. To je třeba přivítat.“

„Spojené království má nyní nástroje k řešení situace, při níž dochází k porušování lidských práv jako v případě křesťanů v Nigérii. Je nutné, aby byly uvaleny sankce na úředníky, kteří se provinili tajnými dohodami v těchto ohavných činech.“

Velká Británie v pondělí oznámila své první sankce v rámci nové iniciativy usilující o potrestání porušování lidských práv po celém světě. Vláda uložila sankce 49 jednotlivcům a organizacím. Jedná se o první sankce, které země uděluje samostatně, nikoli prostřednictvím OSN a Evropské unie.

CNA připomíná , že zpráva přichází několik dní poté, co předseda Evropské biskupské komise sliboval pronásledovaným křesťanům v Nigérii, že se bude zasazovat o zvýšenou podporu ze strany Evropské unie.

Křesťané v Nigérii byli v nedávné době terčem mnoha útoků teroristů z Boko Haram a kočovných pastevců kmene Fulani. Nigérie se na seznamu organizace Doors USA řadí k dvanácti zemím světa, kde jsou křesťané nejvíce pronásledováni.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 13. července 2020 Foto: Wikimedia Commons – Parlament Spojeného království

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář