Velšští muslimové projevili solidaritu s křesťany po útocích na Srí Lance

Bangor – Velšští muslimové se setkali s křesťany ve městě Bangor po nedělní bohoslužbě, aby vyjádřili svůj soucit po strašných velikonočních bombových útocích na kostely na Srí Lance.

Christian Today informují, že muslimové se shromáždili při katedrále, kde se konala ranní mše, aby vyjádřili soucit a setkaly se s věřícími, když opustili budovu.

Ayad Mawla z Bangorského islámského centra zorganizoval symbolické gesto jako způsob, jak projevit solidaritu s křesťany po teroristických útocích na církevní budovy. Již dříve navštívil biskupa katedrály v Bangoru, aby odsoudil „odporné události“ během velikonoční neděle, kdy sebevražední atentátníci zaútočili na kostely i luxusní hotely a zabili 253 lidí.

Biskup Andy John, uvítal gesto soucitu od islámské komunity ve městě a řekl: „Všichni jsme si vědomi, že existují síly, které se snaží postavit lidi proti sobě a vytvořit atmosféru strachu a podezření.“

„Toto laskavé gesto našich muslimských přátel ukazuje, že můžeme překonat nenávist a násilí, a jsem rád, že se toto setkání solidarity odehrálo v katedrále v Bangoru,“ uvedl dále. „Stavíme tak na výborných vztazích, které jsme vytvořili mezi katedrálou a islámskou komunitou,“ konstatoval biskup na závěr.

Open Doors žádá křesťany, aby se modlili za církev na Srí Lance. „Již stačilo. Je načase, aby se svět probudil do reality, že pronásledování se děje každý den,“ apelovala generální ředitelka britské pobočky Open Doors Henrietta Blythová ve vyhlášení k situaci na Srí Lance.

Před cestou na Srí Lanku své občany po teroristických útocích o Květnou neděli už varovaly například Británie, Nizozemsko i Česká republika. Austrálie považuje další útoky za „pravděpodobné“.

Srílanská policie v souvislosti se sérií víkendových útoků na kostely a hotely v zemi stále pátrá po 140 lidech, kteří jsou podezřelí z vazeb na teroristickou organizaci Islámský stát (IS), jež se k útokům přihlásila. Podle srílanských úřadů spáchalo atentáty devět islamistů, kteří byli pravděpodobně všichni domácího původu. Úřady viní z masakru dosud málo známou islamistickou skupinu národní Tauhíd džamáate (NTJ).

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: Bangor – Wales

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář