Věřící budou moci na pražském letišti využít duchovní útěchy

Praha – Letiště Václava Havla v Praze bude v případě mimořádných událostí, jako jsou letecké nehody či teroristické útoky, nabízet účastníkům těchto událostí duchovní útěchu. Vedení letiště kvůli tomu uzavřelo memorandum o vzájemné spolupráci s Ekumenickou radou církví, oznámilo dnes v tiskové zprávě letiště. Služby duchovního budou k dispozici lidem všech vyznání.

„Duchovní podpora doplní službu psychologa, kterou již máme pro případy mimořádných událostí zajištěnou. Ačkoliv k situacím tohoto charakteru dochází obecně v letecké dopravě zcela výjimečně, musíme být i na ně dobře připraveni. Spolupráce s Ekumenickou radou církví nám navíc zajistí, že bude o naše cestující i zaměstnance skutečně postaráno ve všech ohledech,“ uvedl předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř.

V případě mimořádné události zajistí Ekumenická rada církví duchovní podporu na letišti podle konkrétních požadavků cestujících. Primárně půjde o duchovní, kteří budou schopni poskytnout útěchu napříč náboženstvími. Pro cestující bude také zajištěn přímý kontakt s představitelem konkrétního vyznání. Ten by byl cestujícím a zaměstnancům k dispozici přímo v prostorách letiště.

Letiště dodalo, že tím reaguje i na růst počtu cestujících, kterých loni odbavilo rekordních 15,4 milionu. To byl meziroční nárůst o téměř 18 procent. Letos vedení letiště očekává růst až k 17 milionům cestujících za rok.

 

Autor: ČTK Foto: CC Search

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář