Věřící budou moci přispět do sbírky na pomoc Libanonu

Praha – Pražské arcibiskupství uspořádá v sobotu během bohoslužby s požehnáním Mariánského sloupu sbírku na podporu obětí výbuchu v libanonském Bejrútu. Účastníci bohoslužby budou moci na místě přispět do pokladniček Arcidiecézní charity Praha, uvádí se na webuarcibiskupství. Exploze v bejrútském přístavu si minulé úterý vyžádala nejméně 160 obětí na životech a na 6000 zraněných.

„Prožíváme noční můru. Nemáme žádné prostředky, jak bychom obyvatelům Bejrútu pomohli,“ uvedl bezprostředně po katastrofě Michel Abboud, prezident libanonské Charity, jejíž sídlo bylo výbuchem silně poničeno. „Bejrút je zdevastován a všichni jsme zdrceni rozsahem tragédie,“ doplnil. Charita Libanon vyzvala charity po celém světě k pomoci. Charita Česká republika uvolnila z krizového fondu tvořeného výtěžkem Tříkrálové sbírky 300.000 korun. Dalšími penězi přispívají dárci prostřednictvím veřejné sbírky.

„Naši pracovníci s kasičkami označenými logem charity budou přítomni při slavnostní bohoslužbě,“ uvedl Jaroslav Němec, ředitel Arcidiecézní charity Praha. Výtěžek podpoří humanitární aktivity Charity Libanon, která zahrnuje zajištění jídla, zdravotní péče a přístřeší obětem katastrofy.

V sobotu 15. srpna se od 10:00 uskuteční bohoslužba v chrámu Matky Boží před Týnem. Následně kardinál Dominik Duka požehná Mariánský sloup na Staroměstském náměstí.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 13. srpna 2020 Foto: Wikimedia Commons – výbuch v Bejrútu

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář