Věřící v Číně chránili kostel svými těly před buldozérem

Katolící v Číně se snažili vlastními těly ochránit majetek církve před ničením buldozerů v obci Wangcunu v severní Číně. Kněží a tisíce věřících se shromáždili v dešti kolem kostela a okolních zdi, modlili se a žádali Pána, aby učinil srdce úředníků „méně tvrdé a aby jednali v souladu se zákonem státu, který chrání svobodu náboženství.“

O incidentu, ke kterému došlo koncem srpna, informovaly noviny Christian Today. Na internetu byl zveřejněn videozáznam konfliktu mezi vládními úředníky a věřícími, kterým se podařilo dočasně zabránit demolici. Ozývaly se věty: „Ježíši, zachraň mě!“ a „Matko Marie, smiluj se nad námi,“

 

 

Církevní budova pochází z počátků 20. století, v roce 1992 byla zničena a úřady jí modernizovaly jako továrnu. Místní výbor předal majetek diecézi Changzhi v roce 2012 s povolením budovu zrekonstruovat.

„V dubnu letošního roku obecní výbor oznámil, že starou továrnu a oplocení, které v současné době patří církvi, musí zbourat,“ vysvětlil kněz Schen. Rekonstrukce budovy začala před čtyřmi měsíci, ale úřady, z důvodů „urbanistického plánování“, údajně změnily názor a nařídily demolici budovy. Okresní výbor Komunistické strany spolu s místními orgány uvedl, že po demolici bude postaveno náměstí, které „obohatí lidské životy“.

V Provincii Changzhi žije téměř 3,5 milionů obyvatel, z nichž asi 50 000 je katolíků a 47 kněží. V diecézi se nachází více než 60 kostelů a kaplí.

-mn- foto: screenshot-youtube.com

 

Kategorie: Zahraničí

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář