Věřící po celém světě jsou vyzýváni k podpisu dopisu rodině policisty, který obětoval svůj život za koptské křesťany

Káhira – Věřící po celém světě jsou vyzýváni k podpisu dopisu pozůstalé rodině po policistovi, který obětoval svůj život, aby zachránil stovky koptských křesťanů v Egyptě. Organizace International Christian Concern zveřejnila v pondělí online dopis, adresovaný rodině velitele Mustafy Abida, který byl 5. ledna zabit ve službě.

The Chritistian Post informuje, že Abid spolu s dalšími policisty reagoval na bombu objevenou na střeše kostela v městě Nasr poblíž Káhiry, ale odpálená nálož ho zabila a tři další policisty zranila.

Incident se odehrál den před koptským vánočním svátkem, a pokud by bomba vybuchla nad plným kostelem, zřejmě stovky křesťanů včetně dětí by byly zabity.

„Podpisem tohoto dopisu bychom chtěli vyjádřit svou nejvyšší poctu, nejhlubší vděčnost a upřímnou sympatii za vaše zranění a ztráty, které vznikly při vykonávání vaší povinnosti podle vašeho nejlepšího svědomí dne 5. ledna 2019. Vaše akce zajistila, že stovky egyptských mužů, žen a dětí nebyly nespravedlivě zavražděny během smrtícího útoku na kostel,“ uvádí se v dopisu, který je určen také dalším policistům podílejícím se na akci.

„Chtěl bych poděkovat členům týmu bomby a různým policistům, kteří se ocitli v nebezpečí pro ostatní. Modlím se za úplné uzdravení všech, kteří byli zraněni. Vyjadřujeme náš smutek nad tragickou ztrátou,“ píše se dále.

Bible říká: „Větší lásky není, než když člověk položí svůj život za své přátele. „Věřím, že činy majora Abida prokázaly takovou lásku a my ho za to ctíme.“

Organizace v tiskové zprávě uvedla, že obhájci pronásledované církve mají možnost poděkovat těm, kteří se postavili proti status quo a riskovali svou pověst, živobytí a v tomto případě svůj život pro ochranu křesťanů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Foto: Wikimedia Commons, egyptská vojenská policie, ilustrační

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář