Věřící si Pochodem za mučedníky připomenou utrpení pronásledované církve 

Věřící z celé země se o víkendu sjedou do Washingtonu, aby vyjádřili solidaritu s pronásledovanými křesťany po celém světě. 

V sobotu se uskuteční třetí ročník Pochodu za mučedníky. Cílem akce, která se v roce 2020 konala v Kalifornii a loni v hlavním městě Spojených států, je zvýšit povědomí o těžkém údělu pronásledované církve.

Podle odhadů žije více než 360 milionů věřících v místech, kde čelí vysoké míře pronásledování a diskriminace kvůli své víře. 

SOUVISEJÍCÍČínský megachurch zažívá další etapu tvrdého pronásledování

„Doufáme, že se nám podaří dostat tuto problematiku do popředí boje za lidská práva,“ uvedla v rozhovoru pro The Christian Post Gia Chaconová, zakladatelka organizace For the Martyrs, která pochod organizuje.

„Pronásledování křesťanů je krizí lidských práv a mělo by se k němu přistupovat se stejnou naléhavostí a vážností jako k jakékoli jiné krizi v oblasti lidských práv. A přesto se na ni kvůli tomu, že jsou to křesťané, pohlíží jako na záležitost, která se týká pouze církve.“

Chaconová se domnívá, že křesťané by se měli nejen modlit za ukončení „krize lidských práv“, ale také se zasazovat za pronásledovanou církev. 

Vykreslila bezútěšný obraz náboženské svobody křesťanů na celém světě a citovala statistiky organizace Open Doors, která sleduje náboženské pronásledování, podle nichž „jsme se z 345 milionů pronásledovaných křesťanů v roce 2021 dostali na číslo 360 milionů křesťanů na celém světě, kteří čelí vysoké míře pronásledování“.

„Víme, že když trpí jeden člen Kristova těla, trpíme všichni,“ řekla. „A Písmo nás učí, že máme povinnost být hlasem pro ty, kteří jsou bez hlasu, a využít své platformy a svého vlivu k tomu, abychom se zastali trpících věřících.“  

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 24. září 2022 Foto: For the Martyrs

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář