Většina amerických pastorů vnímá poslední události, jako znaky Kristova návratu

Většina pastorů sloužících v evangelikálních a afroamerických sborech vnímá, jak se některé současné události naplňují se slovy Ježíše Krista o Jeho druhém příchodu. Studii zveřejnila křesťanské organizace LifeWay Research, která se zaobírá průzkumy. Podle ní více než polovina duchovních věří, že se Kristus vrátí během jejich života.

Společnost zveřejnila výsledky telefonického průzkumu, který proběhl mezi 24. lednem a 11. únorem mezi tisíci pastory z tradičních afroamerických a evangelikálních sborů, informuje The Christian Post.

„Zatímco křesťané prožívají svátky na oslavu Ježíšova vzkříšení, mnoho pastorů se domnívá, že vidí znamení, že jeho návrat může být blízko,“ uvedl ve svém prohlášení výkonný ředitel LifeWay Scott McConnell. „Tyto názory byly vyjádřeny v lednu, než se objevila hrozba globální pandemie.“

Podle LifeWay téměř devět z deseti pastorů vidí přinejmenším některé současné události, „které se shodují s těmi, o nichž řekl Ježíš, že nastanou krátce před Jeho návratem“.

Podle údajů, 56 procent pastorů velmi nebo částečně souhlasilo s tvrzením: „Očekávám, že se Ježíš vrátí za mého života. 24 procent uvedlo, že si nejsou jistí, zatímco 20 procent velmi nebo částečně nesouhlasilo.

Celkem 97 procent pastorů uvedlo, že věří, že se Kristus znovu vrátí na tuto Zem.

Až 79 procent dotázaných pastorů souhlasilo s tím, že jedním ze znaků Kristova návratu je, že „tradiční morálka se stává méně akceptovanou“.

Vzhledem k tomu, že pokles účasti na bohoslužbách v USA v posledních desetiletích se časově shodoval se vzestupem počtu lidí bez vyznání, 75 procent pastorů uvedlo, že „počet lidí opouštějících svou křesťanskou víru“ je jedním ze znaků porodních bolestí, kterých mluvil Ježíš. Také 81 procent souhlasilo s tím, že „láska mnoha věřících zchladla“, což je podle nich také znakem posledních časů.

S ohledem na ozbrojené konflikty 78 procent pastorů uvedlo, že války jsou také znakem Kristova návratu. Sedmdesát šest procent se také shodlo na tom, že „zemětřesení a jiné přírodní katastrofy“ jsou také ukazatelem druhého příchodu.

Osmdesát tři procent dotazovaných pastorů souhlasilo s výrokem, že „vzestup falešných proroků a falešných učení“ je znakem doby konce. Data také ukazují, že asi 69 procent dotazovaných pastorů se alespoň do jisté míry shodlo na tom, že „moderní znovuzrození Státu Izrael a opětovné shromáždění milionů Židů ukazují, že Kristův návrat je blíž.“ Na druhé straně 27 procent uvedlo, že s tímto tvrzením silně nebo částečně nesouhlasí.

 

-red-  Datum: 8. června 2020  Foto: Unsplash – ilustrační

Tags: ,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář