Vězni přispívají rodinám postiženým tragédií v Ostravě

Praha – Tragická událost v Ostravě není lhostejná ani odsouzeným. Již několik z nich ve věznicích v Bělušicích, Oráčově a Pardubicích přispělo na konto veřejné sbírky na podporu rodin pozůstalých po tragicky zemřelých z vězeňské stráže.

Vězeňské společenství na sociální síti sdílelo svědectví dvou odsouzených. „Na otázku co člověka vede k tomu, aby přispěl rodinám postižených při neštěstí na Ostravské poliklinice, je prostá odpověď. Rád bych se alespoň tímto způsobem přidal k těm všem lidem, kteří to cítí tak jako já a minimálně z morálního hlediska vyjádřit touto malou částkou soustrast a obdiv nad hrdinským činem, kdy se otec postavil za svou dceru a tím zaplatil cenu nejvyšší, svým životem. Více k tomu není co dodat, takto bych učinil i na svobodě a ještě jednou upřímnou soustrast všem pozůstalým obětí,“ napsal odsouzený s iniciálami R.B.

K ostravskému neštěstí vězeň M. P. napsal: „Důvodem, který mě vedl k zaslání peněz pozůstalým tragédie ve FN Ostrava, je samotný čin a to, že jsem jednu oběť znal osobně a je mi moc líto rodinných příslušníků.“

Na poliklinice nemocnice v čekárně traumatologické ambulance začal útočník střílet v úterý po sedmé hodině. Čekající pacienty střílel z bezprostřední blízkosti do hlavy a hrudníku. Z nemocnice se střelci podařilo odejít před příjezdem policie. Navštívil matku, které se svěřil a oznámil jí, že se zabije. Později spáchal sebevraždu v Děhylově na Opavsku, asi osm kilometrů od ostravské fakultní nemocnice. Svým zraněním podlehl po půlhodinové resuscitaci.

„Jsem v této chvíli v modlitbě spojen se všemi oběťmi a jejich rodinami, které tato nešťastná událost zasáhla, a chci vyprošovat pro všechny dar útěchy a světlo naděje do dalších dní,“ uvedl po tragédii biskup František Václav Lobkowicz.

Generální ředitel vězeňské služby Petr Dohnal ocenil hrdinství, které prokázal Petr Lang, příslušník věznice v Heřmanicích, když při útoku střelce v ostravské fakultní nemocnici zachránil své dceři život, a udělil mu Medaili Za statečnost in memoriam.

Na internetu byl zveřejněn účet, kde je možné postiženým rodinám přispět.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 28. prosince 2019  Foto: Facebook

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář