Více než 100 představitelů církve vyzývá Borise Johnsona, aby přijal nejméně 10 000 uprchlíků ročně

Londýn – Více než 1 000 církevních představitelů podepsalo dopis, který naléhá na Borise Johnsona, aby z Velké Británie udělal místo pro uprchlíky.

Bývalý ministr vnitra minulý měsíc oznámil, že Velká Británie přijme od roku 2020 do roku 2021 5 000 uprchlíků, ale duchovní předsedu vlády žádají, aby tento počet zvýšil na 10 000, informuje Christian Today.

„10 000 lidí ročně, z toho nejméně 1 000 zranitelných a dětí bez doprovodu ze zón konfliktů a Evropy. Zasíláme malou prosbu jedné z nejbohatších zemí světa, která se snaží vybudovat a prokázat globální spolupráci i dobrou vůli,“ uvádí se v dopisu.

Církevní představitelé, kteří zastupují všechny hlavní denominace, uvedli, že Velká Británie by měla nabídnout „cestu do bezpečí“, která by uprchlíkům ušetřila utrpení a zabránila pašerákům uskutečnit život ohrožující cesty „v přeplněných člunech“.

„Tisíce dalších uprchlíků budou mít příležitost znovu si vybudovat svůj bezpečný život ve Velké Británii, v zemi s dlouhou historií nabízející útočiště těm, kteří to potřebují,“ píše v dopisu adresovaném předsedovi vlády.

Signatáři označili počáteční závazek 5 000 uprchlíků ročně jako „vítaný vývoj“, naléhali však na předsedu vlády, aby to nebylo jen „jednorázové“ rozhodnutí.

Pozitivně ovšem reagovali na rozhodnutí vlády rozšířit geografické zaměření i mimo Blízký východ a severní Afriku, což by mělo umožnit „reagovat na to, kde je největší nouze, což, jak doufáme, nabídne záchranné lano pro děti bez doprovodu, které v současnosti žijí v táborech a na evropských ulicích.“

„Ambiciózní a efektivní programy pro přesídlení do Velké Británie nabízejí alternativu k neuvěřitelně nebezpečným cestám v rukou pašeráků nebo obchodníků s lidmi,“ uvádí se v dokumentu.

„Tato země by měla být hrdá na to, že lidem poskytla cestu do bezpečí a zabránila jim riskovat své životy v přeplněných člunech nebo v kamionech,“ poznamenali.

„Jsou to lidé, kteří si zaslouží šanci budovat zde své životy znovu a stát se součástí britské společnosti,“ dodávají na konec autoři.

Mezi signatáře dopisu patřili Anthony Cotterill, velitel Armády spásy ve Velké Británi a Irsku, Rev John Davies, waleský arcibiskup, Derek Estill, moderátor Valného shromáždění Sjednocené reformované církve, Rev Dr. Barbara Glassonová, předsedkyně metodistické konference, Elizabeth Harris-Sawczenková, ředitelka Rady křesťanů a Židů a Harun Rashid Khan, generální tajemník Muslimské rady v Británii.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 29. července 2019  Foto: Wikimedia Commons – Boris Johnson

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář