Více než 40 biskupů anglikánské církve vyzývá k reformám, které by umožnily oddávat duchovní z LGBT komunity

Podle nového prohlášení, které podepsalo 44 duchovních, si třetina biskupů anglikánské církve přeje, aby kněží mohli uzavírat manželství osob stejného pohlaví.

Britský zpravodajský portál Premier informuje, že skupina složená z 15 diecézních a 29 pomocných biskupů vyzvala k „rychlému ukončení současné nejistoty pro LGBTQ+ duchovní a ordinované“.

SOUVISEJÍCÍMezi biskupy anglikánské církve panuje rozkol v otázce žehnání stejnopohlavním svazkům 

„Očekáváme, že budou neprodleně vydány pokyny, které budou zahrnovat odstranění všech omezení pro duchovní uzavírající civilní sňatky osob stejného pohlaví a pro biskupy, kteří takové duchovní ordinují a udělují jim licenci, jakož i povolení k výkonu duchovenské služby,“ napsali.

Podle deníku Church Times již existuje návrh pokynů, ale bylo rozhodnuto, že se s jejich zveřejněním nebude spěchat, protože je třeba na nich „dále pracovat“.

Minulý měsíc sněmovna biskupů zveřejnila svůj plán doporučit modlitby za stejnopohlavní páry a zároveň oznámila, že samostatná bohoslužba projde delším procesem.

O několik dní později vyjádřilo 12 biskupů – sedm diecézních a pět pomocných – svůj nesouhlas s tím, že návrhy nezajišťují „pastorační stabilitu, poslání a jednotu církve“.

Ani pro 44 duchovních, kteří podepsali poslední dopis, nejsou návrhy biskupské komory dokonalé: „Jsme rádi, že jsme se shodli na doporučení žehnat stejnopohlavním párům a vřele podporujeme tuto praxi. Mnozí z nás litují, že se schválení samostatných bohoslužeb opozdilo, ale budeme pracovat v rámci dohodnutých procesů, abychom toto schválení zajistili co nejdříve.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 7. listopadu 2023 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář