Více než dvacet tisíc lidí pochodovalo v Madridu na podporu ochrany nenarozených dětí 

Navzdory potratovému zákonu a politickému kontextu vyjádřilo mnoho Španělů svůj postoj k životu v pochodu nazvaném „Ano životu!“, který se konal 12. března.

Portál Evangelical Focus informuje, že nejnovější potratový zákon (který umožňuje teenagerkám ve věku 16 let ukončit těhotenství bez souhlasu rodičů, jen pomohl oživit hlasy těch, kteří brání život nenarozených dětí. Celonárodní polemiku vyvolal v lednu také návrh v Kastilii a Leónu, aby matkám bylo před finálním rozhodnutím o ukončení těhotenství nabídnuto poslechnout si tlukot srdce dítěte.

SOUVISEJÍCÍNejvyšší soud Spojených států amerických zrušil výnos o právu na potrat

Nyní vyšly tisíce pro-life občanů do ulic v Madridu jen několik dní po pochodech na podporu práv žen, v nichž byl hodně zmiňován požadavek na větší reprodukční práva.  

Nedělního pochodu pro život se podle policie zúčastnilo 23 000 lidí a organizovala ho federace 500 pro-life sdružení, která vyzývala k „ukázání velikosti kultury života“, která je „velkorysá, vstřícná, konstruktivní, radostná, která hojí rány a která se nevzdává“.

Zelená barva balónků a oblečení vyjadřovala „naději“ účastníků. Ve slavnostní náladě mnozí drželi nápisy jako „Život je dar“, „Poslouchejte tlukot mého srdce – říká vám, že žiji“ nebo „Lidská práva začínají v lůně matky“.

„Říkáme důrazné ‚ano životu‘. To je naléhavě potřebné pro ty nejnevinnější a nejslabší – pro ty, jejichž právo na život je zpochybňováno, pro matky, které potřebují pomoc v těhotenství, pro ty, kteří potřebují zvláštní péči v jakémkoli období svého života, pro všechny,“ řekla předsedkyně organizace Alicia Latorreová deníku ABC.

Další mluvčí dodala: „Dnes je den, kdy celé Španělsko pozvedá svůj hlas za ty, kteří žádný hlas nemají (…) Vyzdvihujeme to krásné, dobré a pravdivé: život, rodinu, mateřství. Mladí lidé z celého Španělska ukazují, že nás je velká většina, která brání život ve všech jeho fázích“.

Shromáždění posloužilo také k vyjádření nesouhlasu se španělským zákonem o eutanazii z roku 2020 a požádalo vládu, aby nabídla lepší řešení pacientům trpícím dlouhodobými nemocemi.

Evangelical Focus dále uvádí, že ve Španělsku je každoročně potraceno 90 000 až 100 000 nenarozených dětí.

Den uzavřela osobní svědectví a hudba. Mezi evangelikálními organizacemi, které se pochodu zúčastnily, byla i Aesvida.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 20. března 2023 Foto: Evangelical Focus – screenshot Livestream

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář