Více než třetina Britů je přesvědčena, že modlitba pomáhá při překonávání problémů s duševním zdravím

Nový průzkum ukázal, že více než třetina dospělých osob ve Velké Británii je přesvědčena, že modlitba jim může pomoci překonat problémy s duševním zdravím.

Průzkum, který provedla společnost Savanta ComRes, ukázal, že 38 procent respondentů odpovědělo kladně na dotaz, zda je modlitba dobrá pro jejich duševní zdraví.

SOUVISEJÍCÍOrganizace ACN apeluje na Johnsona, aby Velká Británie přijala pákistánskou křesťanku

„Často slyšíme, že žijeme v sekulární společnosti. Ale to není pravda. A nyní vidíme rostoucí počet lidí v této zemi, kteří mají větší duchovní povědomí,“ řekl k výsledkům průzkumu pro portál Premier zakladatel modlitební iniciativy Eternal Wall of Answered Prayers Richard Gamble.

Gamble poznamenal, že vnímal pokles důležitosti modlitby. Jako důležitou výzvu vnímá, aby církve začala opět vyučovat o významu tohoto duchovního nástroje křesťanství.  „Jako křesťané musíme vzdělávat, povzbuzovat a inspirovat lidi, aby se při modlitbě skutečně setkávali s Bohem.

Z 2 075 dospělých lidí, kteří se průzkumu účastnili, až 53 procent uvedlo, že mají obavy o své duševní zdraví a téměř polovina (45 procent) má strach o vlastní budoucnost.

„Domnívám se, že ve společnosti panuje velký strach a obava,“ řekl Gamble. „Někdy existuje nebezpečí, že fakta mohou zastínit pravdu. A naším úkolem jako křesťanů je stále přinášet lidi zpět k pravdě.“

Vysvětlil, že jako křesťané máme tu výsadu jít k Ježíši, který nabízí svůj pokoj. To je také cílem organizace, kterou Gumble vede, aby tyto pravdy tlumočila okolní společnosti.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 22. září 2021 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář