Video posilnilo naděj, že don Uzhunnalil unesený v Jemeně je ještě naživu

Apoštolský vikář pro jižní oblast Arábie Mons. Paul Hinder znovu vyzval k modlitbě za uneseného salesiánského kněze Toma Uzhunnalila, který zmizel před deseti měsíci v jemenském Adenu. Jeho osud zůstává stále nejistý. Přestože únosci zveřejnili dne 24. prosince na Youtube video, ve kterém unesený prosí indickou vládu, katolickou komunitu, papeže i všichny lidi dobré vůle o pomoc, obsah videa vyvolává řadu otazníků.

Spolubratři salesiáni z oblasti indického Bangalore potvrdili, že podle obličeje i hlasu je na videu opravdu don Uzhunnalil. Jak se pro agenturu Asia News vyjádřil apoštolský vikář pro jižní oblast Arábie Mons. Paul Hinder, video zvýšilo naději, že don Tom ještě žije. „Zdá se však, že mluví pod nátlakem to, co mu kážou únosci. Je jasné, že don Tom byl špatně informován, protože není pravda, že se dosud nic neudělalo pro jeho záchranu,“ upozornil dále Mons. Hinder, který má jako biskup na starosti katolíky na území Spojených arabských emirátů, Ománu a Jemenu.

Podrobnosti o vyvíjených aktivitách z bezpečnostních důvodů nemohl uvést. Za vysvobození uneseného salesiána se v minulosti veřejně promluvil i papež František. Během vánočních bohoslužeb Mons. Hinder zopakoval výzvu k modlitbě za propuštění don Toma. Zvláště v neděli 25. prosince se spolu s desítkami tisíc věřících shromážděnými ve farnosti sv. Josefa v Abú Dabí modlil za zdraví uneseného indického kněze.

Modlitby a vyjádření podpory vyšly opět i ze salesiánských komunit po celém světě a také od Konference biskupů Indie. Indický kněz don Tom Uzhunnalil SDB, který pracoval jako misionář v Jemenu, byl 4. března unesen skupinou džihádistů s pravděpodobným napojením na tzv. Islámský stát. Při útoku tehdy ozbrojenci surově zavraždili čtyři sestry Matky Terezy.

Zdroj: Vatikánský rozhlas
Foto: Youtube

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář