Vietnam: Šestiletá křesťanka byla měsíc v bezvědomí po bitce za svou křesťanskou víru

Šestiletá dívka z Vietnamu byla měsíc v kómatu poté, co byla zbita kvůli své víře v Boha. Open Doors uvádí, že křesťanka nemůže být z bezpečnostních důvodů jmenována. Spolu se svými křesťanskými rodiči byli nejdříve vyhnáni z domu a následně zbiti. Incident se podle informací měl odehrát v severní části země.

Rodina čelila útoku rozzlobených vesničanů poté, co se obrátili ke křesťanství a přestali se zúčastňovat tradice uctívání předků. Podle informací Open Doors, byli „zesměšňováni, svázáni provazy a zbiti, zatímco byli taženi po skalnaté půdě přes vesnici.“

Po této události byli odvezeni členy sboru do nemocnice, kde kvůli léčbě zůstali tři dny. Dívka nakonec znovu získala vědomí, ale úplně ztratila paměť a není schopna rozpoznat své rodiče. Pastor sboru se obrátil na místní úřady, aby se rodiče mohli vrátit do své vesnice.

Vietnam je oficiálně ateistická země a řadí se na 20. místo v seznamu Open Doors, podle míry utrpení křesťanů.

Podle World Watch List ve Vietnamu existují formy pronásledování ze strany státu. Křesťané zde byli kvůli své víře zbiti a vyhnáni ze svých vesnic.

Zpráva organizace Wordl Watch List uvádí: „Protestanti i konvertiti z domorodých náboženství jsou intenzivně pronásledováni. Odhady naznačují, že přibližně 80 procent zdejších křesťanů patří k etnickým menšinám a čelí sociálnímu vyloučení, diskriminaci i útokům.

„Křesťanské děti etnických menšin jsou ve školách diskriminovány; jejich lékařská vyšetření jsou často zanedbávána. Některé z nich dokonce nemohou chodit do školy.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 6. září 2019  Foto: Wikimedia Commons – děti ve Vietnamu – ilustrační

Tags: ,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář