Vikář z Bagdádu varoval před návratem Islámského státu

Bagdád – Přední křesťanský lídr z iráckého hlavního města varoval před návratem Islámského státu. Tvrdí, že po celé zemi narůstají útoky této nebezpečné teroristické organizace. Vikář Andrew White upozornil, že média teď pokrývají téma koronaviru, ale opomíjejí nebezpečný nárůst aktivity IS.

„Nová velká krize v Iráku,“ napsal původem britský vikář. „Mezi všemi zprávami o viru nebyla zmínka o masivní krizi v Iráku. Mnoho lidí bylo zabito při střelbě. Smutnou skutečností je, že IS se vrátil,“ uvedl v pondělí na sociální síti.

„Zdá se, že nyní mají větší moc než kdy předtím. Potřebujeme úpěnlivou modlitbu, aby se obnovil pořádek. Situace je opravdu zoufalá,“ dodal.

Po několikaleté válce s desítkami tisíc obětí a rodinami, které byly nuceny uprchnout, irácká armáda v roce 2017 vyhlásila vítězství nad Islámským státem. Americké jednotky následně v syrské severozápadní provincii Idlib zabili vůdce Abú Bakr al-Bagdádího.

Podle agentury Reuters se k odpovědnosti za páteční výbuch minibusu poblíž šíitské svatyně v iráckém městě Karbalá v sobotu přihlásili radikálové z teroristické organizace Islámský stát. Při krvavém útoku zahynulo 12 lidí. Dalších nejméně pět jich utrpělo zranění. Všechny oběti jsou civilisté.

Andrew White je mezinárodně uznávaný pracovník, který je známý pod svou přezdívkou vikář z Bagdádu. Ve své misi se snaží poukázat na pozitivní roli, kterou může mít víra při řešení konfliktů po celém světě.

White spolupracuje s místními komunitami, aby společně přinesli mír a naději. Zejména se podílí na usmíření mezi Izraelem a Palestinou. Vikář pomáhá irácké komunitě uprchlíků v Jordánsku, kde finančně podporuje školu a kliniku. Angažuje se také jako globální mluvčí v záležitostech týkajících se pronásledované církve.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 10. května 2020  Foto: Facebook – vikář Andre White

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář