Vítěz Grammy na Festivalu Lumen

 

Trnavský gospelový festival přivítá 2.-3. června 2017 v Trnavě tisíce účastníků a tak jako každý rok, i jeho jubilejní 25. ročník nabídne bohatý hudební, kulturní a duchovní program.

Letošní Festival Lumen s mottem „Touch The Sky“ se bude konat již tradičně v historickém centru města a opět si tak udrží status „city music festival“. Kromě Trojičního náměstí připravili organizátoři program i v Městském Amfiteátru, kině Hvězda, Radničním nádvoří a na dalších místech Trnavy.  25. ročník Festivalu Lumen se uskuteční pod záštitou prezidenta Slovenské republiky.

Festival Lumen zůstává při osvědčeném konceptu festivalu, kdy na Trojičním náměstí budou vystupovat kapely v oba dny – v pátek i sobotu. Organizátorům se letos podařilo pozvat kapelu Switchfoot, oceněnou prestižní cenou Grammy. Tato gospelová skupina nahrála i písně k světovým hollywoodským filmům jako Spiderman či Letopisy Narnie. Switchfoot vydali své první album v roce 1997 a od této chvíle si připsali na konto deset studiových alb.

Kapela pochází ze San Diega v Kalifornii a její členy jsou Jon Foreman (frontman), Tim Foreman (kytara), Chad Butler (bicí), Jerome Fontamillas (klávesy) a Drew Shirley (kytara). Po prvních úspěších na křesťanské rockové scéně přišlo světové uznání, když se čtyři z jejich písní objevily ve filmu Walk to Remember z roku 2002. Toto uznání pomohlo k vydání úspěšného alba The Beautiful Letdown v roce 2003, s takovými hity jako“Mean to Live „and“ Dare You to Move “ kterého se prodalo přes 2,6 milionu prodaných kopií.

Před sedmi lety měl Switchfoot nezapomenutelný koncert na Festivalu Lumen. Hodně z vás si určitě pamatuje přeplněné Trojiční náměstí a úžasnou show, kterou Switchfoot předvedl. Tento rok se určitě můžeme těšit na ještě vymakanější koncert než posledně, ve kterém kapela představí nejnovější skladby. 25. výročí Festivalu Lumen zakončí v sobotu večer headliner festivalu – kapela Switchfoot !!

Zdroj a foto: Tisková zpráva

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář