„Vláda nemůže vyřešit naše problémy.“ Driscoll prosí Krista, aby se vrátil před prezidentskými volbami 

Několik hodin poté, co byl bývalý prezident a republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump ve čtvrtek odsouzen ve 34 bodech obžaloby za falšování obchodních záznamů s cílem zakrýt sexuální skandál, který ohrožoval jeho prezidentskou kampaň v roce 2016, prosil pastor megasboru Mark Driscoll na sociálních sítích za návrat Ježíše před dnem voleb.  

„Pane Ježíši, rád bych tě pokorně požádal, aby ses vrátil před 5. listopadem,“ napsal zakladatel sbor Trinity Church ve Scottsdale v Arizoně, v příspěvku na sociální síti X.

Zatímco mnozí konzervativní křesťané vidí v Trumpovi odpověď na problémy ve společnosti, Driscoll dal na začátku tohoto měsíce v příspěvku na Instagramu jasně najevo, že nevěří, že by důvěra v politiky měla být pro křesťany odpovědí.

SOUVISEJÍCÍPastor se omlouvá za pozvání Marka Driscolla a polykače mečů na konferenci pro muže 

„Vláda nemůže vyřešit duchovní problémy, je to nakonec problém Boha. Důvěra v politiky to nevyřeší – jedinou cestou vpřed je pokání a víra,“ napsal podle Christian Post americký evangelikál. 

Driscoll již dříve vyzval křesťany, aby k prezidentským volbám v roce 2024 přistupovali „střízlivě“, a přiznal, že prezident Joe Biden ani Trump pro něj nejsou atraktivními kandidáty.

„Jak by měl křesťan přistupovat k volbám v roce 2024? Vynaložte veškeré úsilí, abyste si navzdory obtížím zachovali střízlivost. A pravdou je, že budeme mít dva kandidáty, z nichž oba jsou staří. Chtěl bych někoho, kdo je mladší,“ poznamenal Driscoll na TikToku. „Oba jsou v těle. Takže máme demokrata z masa a kostí a máme republikána z masa a kostí. Pokud jste naplněni Duchem svatým, tak vám vaše nabízené možnosti vůbec nevoní, ale vítejte v Americe.“

Zbožný baptista a předseda Sněmovny reprezentantů Mike Johnson prohlásil, že verdikt manhattanské poroty, díky němuž se Trump stal prvním bývalým americkým prezidentem odsouzeným za trestný čin, učinil ze čtvrtka „ostudný den v americké historii“.

„Bylo to čistě politické, nikoliv právní rozhodnutí,“ napsal Johnson na sociální sítu X v reakci na rozsudek.

Republikánská politička Elise Stefaniková prohlásila, že výsledek soudu byl způsoben „zkorumpovaným a zmanipulovaným“ soudním systémem.

„Plně podporuji odvolání prezidenta Trumpa proti tomuto rozhodnutí a těším se, že newyorský odvolací soud zjedná spravedlnost a tento rozsudek zruší,“ uvedla podle CP v prohlášení.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 10. června 2024 Foto: Wikimedia Commons – Mark Driscoll

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář