Vláda souhlasí s manželskými svazky párů stejného pohlaví

Praha – Vláda Andreje Babiše na jednání v pátek 22. června 2018 vyslovila souhlas s poslaneckým návrhem, který chce změnou občanského zákoníku umožnit párům stejného pohlaví uzavírat manželské svazky.

Vláda podpořila poslanecký návrh na novelu občanského zákoníku, která má otevřít institut manželství se všemi právy a výhodami i osobám stejného pohlaví. Návrh zároveň ruší institut registrovaného partnerství. Podle vlády je třeba nad tímto návrhem vést celospolečenskou debatu, protože se jedná o citlivé téma.

Poslanci KDU-ČSL navrhují, aby se do českého ústavního pořádku dostala ochrana manželství jako svazku muže a ženy. Podle poslance Marka Výborného /KDU-ČSL/ jsou důvody následující: získání respektu vůči manželství a ochrana rodiny. „Pokud se stát hlásí k ochraně rodiny, musí se hlásit i k ochraně manželství, které představuje právní i morální závazek věrnosti, trvalosti a vzájemné podpory,“ okomentoval Výborný.

„Manželství je svazek muže a ženy. Jakékoliv jiné svazky, a tím je nijak nezpochybňuji, bychom neměli nazývat manželstvím,“ sdělil k návrhu předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. „Chceme jít pozitivní cestou a otevřít z našeho pohledu oprávněnou diskusi o tom, co pro nás manželství znamená. Pro mě je to hodnota, která si zaslouží respekt i uznání. Na druhou stranu, není to jen o změně Listiny. Je to i na nás, abychom o manželství pečovali, jak můžeme,“ doplnil.

 

Zdroj: vlada.cz, kdu.cz  Foto: Twitter.com 

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář