Vlivné evangelikální noviny: Trump je morálně zkažený a proto musí odstoupit

Washington – Šéfredaktor vlivného evangelikálního časopisu Christianity Today tvrdí, že prezident Donald Trump by měl být odvolán ze své funkce.

Mark Galli ve čtvrtek (19. prosince) připustil, že demokraté šli po Trumpovi od jeho zvolení, a poté, co sněmovna reprezentantů hlasovala pro schválení odvolání, ve svém komentáři uvedl, že Trump není morálně schopen vést USA.

„Fakta v tomto případě jsou jednoznačná: Prezident Spojených států se pokusil využít svou politickou moc k donucení zahraničního lídra k tomu, aby zdiskreditoval jednoho z jeho politických oponentů,“ napsal. „Nejedná se pouze o porušení ústavy. A co je důležitější, je to velmi nemorální.“

Poznamenal, že časopis Christianity Today se vyjadřoval i k situacím, kdy podobné obžalobě čelili Richard Nixon a Bill Clinton. Galli se nechal slyšet, že Trumpovi chybí morálka k tomu, aby stál v čele země.

„Mnohé nepohoršuje, že tento prezident při výkonu svého úřadu snížil úroveň morálky. Najal a posléze propustil řadu lidí, kteří jsou teď souzeni za zločiny,“ napsal. A dále: „Sám přiznal své nemorální jednání v podnikání a své milostné vztahy se ženami, na něž je i nadále hrdý. Jeho statusy na Twitteru – s obvyklými lžemi a pomluvami – jsou téměř dokonalým příkladem člověka, který je morálně dezorientovaný a je na scestí.“

Galli ve svém článku dodal, že Trumpův konec bude muset zřejmě počkat do voleb v roce 2020. Ať už po odvolání nebo po řádných volbách, ale Trump by rozhodně „měl opustit úřad,“ vyjádřil se Galli. Připomenul, že v tomto případě musí křesťané prokázat „obezřetnost“, protože tady se nejedná o „stranickou loajalitu, nýbrž o loajalitu ke Stvořiteli a k Desateru přikázání, “napsal.

Christianity Today založil v roce 1956 slavný evangelista Billy Graham. Jeho syn Franklin Graham je oddaným zastáncem Trumpa a je kritický k procesu obžaloby (impeachmentu).

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum:    Foto: Wikimedia Commons – Donald Trump

Tags: ,,,,

5 Komentáře

  1. 1. Mark Galli je hodně daleko od pravdy, jeho článek je plný lží, propaguje výmysly demokratů. Celá řada kvalifikovaných a uznávaných právníků a profesorů usvědčuje demokratickou mašinérii z překrucování faktů a z legálně neudržitelných postojů. Jsou to naopak právě oni, kdo porušují ústavu od samého začátku svého tažení proti presidentovi Trumpovi a vyvolávají tím stále hlubší a dalekosáhlejší krizi amerického právního systému, bez ohledu na budoucnost.

    2. Co je ještě horší je to, že Galli dává celému článku „křesťanský nátěr“ a moralizuje naprosto nekřesťanským způsobem. Naneštěstí to dnes patří k té hrozné propletenosti křesťanství a politiky v americké společnosti. Morálně zkažených prezidentů měly USA několik, a nemorálních politiků je po celém světě nespočet. Nikdo z věřících nechce jejich nemorální chování nebo jednání bránit, ale vyhazovat prezidenta z lidmi zvoleného úřadu kvůli morálním slabinám je nesmysl a vrchol pokrytectví.

    3. Daniel 2,21

    Odpověď
  2. Je opravdu těžko uvěřitelné, že těm, kteří (snad) uvěřili v Boha, je solí v očích ten, kdo vládne světu (nejspíše i jejich světu).

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář