Vlivný americký pastor: Bůh dal Trumpovi pravomoc odstranit Kim Čong-Una

 

Prominentní evangelikální pastor Robert Jeffress nedávno prohlásil, že:„Bůh dal Donaldu Trumpovi pravomoc odstranit Kim Čong-Una.“  Tento kontroverzní výrok vyslovil v souvislosti s vzrůstajícím napětím mezi USA a Severní Koreou.

Robert Jeffress je pastorem 12tisícového baptistického sboru v Dallasu. Pro Christian Broadcasting Network (CBN) řekl: „Bible je v knize Římanům velmi jasná, když jde o to, co bychom měli dělat se zločinci. Bůh udělil vládcům plnou moc, aby využili všechny potřebné prostředky, včetně války, k zastavení zla. V případě Severní Koreji dal Bůh Trumpovi pravomoc odstránit Kim Čong-Una.“

 „Je to pro mě povzbuzení vidět, že náš prezident, na rozdíl od minulé administrativy, která v lepším případě zastávala liknavé stanovisko vůči diktátorům, nebude tolerovat žádnou hrozbu vůči americkému lidu. Když prezident Trump nakreslí červenou čáru, nevymaže ji, nepohne ani neodstraní. Díky Bohu za prezidenta, který bere vážně ochranu naši země,“ dodal.

 

Jefferssovo vyjádření přišlo poté, co Trump vzbudil zájem médií s tvrzením, že Severní Korea se setká s „ohněm a zuřivostí, jakou svět nikdy neviděl,“ pokud bude Kim Čong-Un pokračovat v ohrožování Spojených států.

Pastor sboru First Baptist Church v Dallasu byl členem Trumpova evangelikálního poradního výboru během prezidentských voleb v roce 2016. Od Trumpova zvolení do funkce prezidenta se zúčastnil několika setkání významných evangelikálů v Bílém domě včetně večeře u příležitosti Národního dne modliteb, kde řekl,: „Pane prezidente, budeme vaši nejvěrnější přátelé.“

Jeho slova, že neupustí od „červené linie“, jsou považována za útok na bývalého prezidenta Baracka Obamu a jeho postoj k syrskému vůdci Bašáru Asadovi. Jeffress také nedávno uspořádal koncert k americkému Dni nezávislosti v Kennedyho centru ve Washingtonu, na kterém Trump přislíbil svou podporu armádě a lidem víry.

 

Zdroj: Christian Today
Foto: Flickr/Gage Skidmore

Kategorie: Politika

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář