Vlivný baptistický vůdce z Myanmaru byl odsouzen k šesti letům vězení

Reverend Dr. Hkalam Samson, bývalý předseda Kačjinské baptistické církve (KBC), byl úřady v Myanmaru odsouzen k šesti letům vězení na základě obvinění z nezákonného sdružování, hanobení státu a terorismu. Reverend Samson je mezinárodně uznávaným obhájcem svobody náboženského vyznání a lidských práv v Myanmaru.

Zpravodajský portál Premier píše, že baptistický pastor byl 5. prosince zatčen na mezinárodním letišti v Mandalaji při pokusu o cestu do Bangkoku a od té doby je držen ve věznici Myitkyina.

SOUVISEJÍCÍV Myanmaru byl zatčen vlivný baptistický vůdce a obhájce lidských práv   

Reverend Samson zastával v letech 2018 až 2022 funkci předsedy KBC a předtím po dvě funkční období pozici generálního tajemníka. V roce 2019 se zúčastnil Mezinárodní konference o náboženské svobodě ve Washingtonu, kde se v Bílém domě setkal s prezidentem Spojených států Donaldem Trumpem. 

Pracovník organizace Christian Solidarity Worldwide Benedict Rogers, který je také přítelem reverenda Samsona, rozhodnutí soudu kritizoval. „Tento rozsudek je nehoráznou parodií na spravedlnost. Reverend Dr. Samson je zcela nenásilný křesťanský pastor a statečný a neúnavný zastánce spravedlnosti, lidských práv a míru. Byl uvězněn jen proto, že odvážně vystupoval proti barbarským zvěrstvům páchaným myanmarskou armádou na obyvatelích Myanmaru,“ uvádí portál Premier. 

Rogers vyzval mezinárodní společenství k přijetí opatření. „Mezinárodní společenství musí důrazně vystoupit a požadovat jeho okamžité propuštění z vězení a zintenzivnit úsilí o uplatnění cílených sankcí proti nezákonnému vojenskému režimu Myanmaru, dokud nebudou propuštěni všichni političtí vězni, armáda nepřestane se všemi útoky v etnických státech a Myanmar se nevydá cestou skutečné federální demokracie.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 14. dubna 2023 Foto: Facebook – Hakam Samson

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář