Křesťan dnes

Vlivný pastor prohlásil, že pouze evangelikálové, kteří zaprodali svou duši ďáblu, budou volit Bidena

Robert Jeffress

Baptistický pastor Robert Jeffress z Dallasu, věrný podporovatel prezidenta Donalda Trumpa, prohlásil, že pouze evangelikálové, kteří „zaprodali svou duši ďáblovi“, budou v listopadových volbách volit kandidáta demokratické strany Joe Bidena.

V rozhovoru pro televizi Fox News se 64letý pastor několika tisícového baptistického sboru vyjadřoval ke snaze Bidena oslovit křesťanské voliče, kteří tradičně se spíše kloní ke volbě republikánského kandidáta.

Jeffress, který byl častým hostem Bílého domu od doby, kdy je u moci Trump a v roce 2016 byl členem jeho evangelikálního poradního týmu, řekl, že „není šance…, aby Joe Biden získal podporu ve významné části evangelikální komunity.“

„Jediní evangelikálové, kteří budou volit Joe Bidena, jsou ti, kteří zaprodali svou duši ďáblu a akceptovali barbarský přístup demokratů k potratům,“ řekl Jeffress.

„Myslím, že je to velmi barbarské. Joe Biden souhlasí s neomezenými potraty. Nedokáže na svou stranu získat ani svou domovskou katolickou církev, aby ho podpořila. Kvůli tomu ho odmítli akceptovat.“

Jeffress citoval nedávný průzkum agentury Pew Research, který naznačuje, že „82% evangelikálů bude volit prezidenta Trumpa.“ „Myslím, že to číslo bude ještě vyšší,“ prohlásil.

V prezidentských volbách v roce 2016 až 80% bílých evangelikálních křesťanů volilo Trumpa. Na stranu Hillary Clintonové se přiklonilo  16% evangelikálů.

Americký pastor předpověděl, že v den voleb „přijde vlna cunami s překvapující podporou voličů, kteří budou volit našeho úžasného prezidenta Donalda Trumpa.“

Christian Today připomíná, že viceprezident Mike Pence v červnu vystoupil v baptistickém sboru v Dallasu, kdy během akce Jeffress ocenil Trumpovu vládu za podporu náboženské svobody a státu Izrael.  

Bílí evangelikálové tvoří základ Trumpovy podpory od roku 2016, kdy pro něj hlasovalo až 80 procent z nich. Dnes jen 66 procent tvrdí, že pozitivně hodnotí jeho práci – což je pokles o 11 procentních bodů oproti minulému měsíci, kdy to bylo 77. Podobně 48 procent bílých katolíků tvrdí, že nyní Trumpa hodnotí pozitivně, zatímco v březnu to bylo 60 procent. A podpora mezi bílými protestanty v tradičních církvích za poslední měsíc klesla ze 62 procent na 44 procent.

Křesťané z hispánské a afroamerické komunity podporovali vždy Trumpa v mnohem menším počtu a jeho podpora se pohybuje mezi 36 až 44 procenty.

Oblíbenost v průzkumech však není totéž jako hlasování a Trump v roce 2016 ukázal, že stále může získat hlasy od lidí, kteří ho nutně nemají rádi, když překvapivě porazil Hillary Clintonovou, která byla favorizována v boji o Bílý dům.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 10. září 2020 Foto: screenshot Fox News

Exit mobile version