Vrací se Springsteen na stará kolena ke svým křesťanským kořenům?

Podle nedávného rozhovoru je Bruce Springsteen přitahován zpět do kostela, který jako dítě navštěvoval. Pro Springsteena byla katolická církev základem jeho snů a přesvědčení a nyní by se americký muzikant rád vrátil k těmto kořenům.

Hudebník v rozhovoru pro britské The Times předpovídal, že Donald Trump bude znovu zvolen, pokud demokraté nenajdou kandidáta, který může mluvit stejným jazykem jako prezident, pokud jde o problémy dělnické třídy.

Dnes pravidelně navštěvuje kostel ve Freeholdu, kde kdysi sloužil jako ministrant. A to i přesto, že se v průběhu let se postavil proti přísné výchově v katolické základní škole.

Důvodem této změny je podle Springsteena jeho věk. „Jak stárnete, stáváte se duchovnějším,“ řekl. „Jste blíž k druhému světu, takže možná to má co do činění s ním… Navštěvuji svůj malý kostel poměrně často… Stále si cítím, že katolická církev na mě silně působí. “

Na druhou stranu na otázku, zda půjde ke zpovědi, hudebník odvětil: „Ne, to jsem neudělal již dlouho.“ Důvodem je, že dogmatická část církve není pro něj, a stále si není jist, jestli je do farnosti přitahován vírou nebo pouhou nostalgií.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn- Foto: Flickr – Bruce Springsteen

 

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář